Zül için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola bundan sonra Türkiye’de 81 ili geziyor

Merak için elektrikli aracıyla İsviçre’den yola daha çok Türkiye’bile 81 ili geziyor

ERZURUM Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini iptila ederek Türkiye’ye gelen Halide Studer, gezdiği 40’ncı devlet olarak Erzurum’a geldi. Erzurum’da etkili elektrikli açkı uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle gelen Studer İsviçre’dahi faal arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini tanıtlamak istiyor.

İsviçre’bile cıvıl cıvıl Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini alçalma ettiği için aracıyla Türkiye’yi gezme kararı aldı. Henüz sonraları Erzurum’dahi kıpırdak Elektrikli şalter Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üzerine özlük elektrikli uzlaştırıcı ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer 40’ncı gezeceği diyar olarak Erzurum’a geldi. Studer elan geçmiş 76 devlet gezdiğini belirtirken Türkiye kadar domuzuna tıpkısı kayran görmediğini anlatım etti. Mavera yandan İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini üstelik tanıtlamak isteyen Halide Studer, ülkenin bütün illerinde elektrikli aracını yükleme edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin seçkin yerini elektrikli araçla gezmek kabil”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak amacıyla Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını belirten Halide Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’birlikte yaşıyorum ve şuanda Türkiye’bile tatildeyim. Gezmeyi çok seviyorum ve 76 mevki gezdim. Şuanda buraya geldiğim elektrikli aracımla birlikte 18 devlet gezdim. Türkiye’yi gezmem amacıyla oğlum beni yönlendirdi. Birde özlük memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla bu arada zaaf ettiğim ortamında bu geziye balkon kararı aldım. Benzeri elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diye niteleyerek alçalma ettim. Hem zat merakımdan hem dahi İsviçre’de elektrikli açar kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini ispat etmek amacıyla geziye çıktım. İsviçre’den çok takipçim olduğu için değme zaman görsünler diyerek içtimai iletişim araçları hesabımdan dahi paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça iyice olduğunu hem birlikte Türkiye’birlikte elektrikli aracın şarj edilebildiğini izhar etmek Türkiye’bile bunu fayrap etmek kabil” dedi.

“Erzurum’birlikte Türkiye’da gezdiğim 40’ncı toprak oldu”

Türkiye’nin herhangi bir yerini gezeceğini ve şuanda gezdiği 40’ncı il olarak Erzurum’birlikte olduğunu belirten Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çok dümdüz ayrımsız şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre amma gelgel şartlarına göre değişiyor. Sunu dokunaklı belki ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum Türkiye’da gezdiğim 40’ncı mülk oldu. Gezimde baya ilerledim yarısı bitti yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin temas yerini müracaat etmek benim amacıyla çokça heybetli tek yeri atlamadan değme yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çok pir şeyler yaşadım ama benim dikkatimi çekici 15-25 gözyaşı grubu arası çoluk çocuk oldu. Burada gençler çok kurnaz ve bilinçliler. Değme şeyi düşkünlük ediyorlar. Bende onları aracımla devir attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u hamam buldum tıpkı şekilde insanları dahi çok ısıdam. Siktirici doğu insanı haddinden fazla munis ve her durumda havari oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 devlet gezdim Türkiye kadar domuzuna mutluluk görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti üzerine buraya geldiğini birlikte ifade eden Studer, “Burada Muhammet diye niteleyerek tıpkı arkadaşım var bana çok apotr oldu. cağ kebabı yedim ve çokça beğendim. Erte Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Daha bilahare Erzincan’a gideceğim. 76 talih gezdim ve süfli Türkiye büyüklüğünde güzelce benzeri devlet daha görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla yardımcı oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Balaban olan Şarki Küçük Asya’nun elektrikli araçla gezilebildiğini kazanmak”

Türkiye’nin ve Şarki Anadolu’nun elektrikli araçla yurtdışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Elektrikli açacak uzmanı Muhammet Durmuş, “Şark Rum bölgesini elektrikli araçla gezen önce dirilik benim. Halide hanımı üstelik toplumsal iletişim araçları üzerinden takip ediyordum. Elektrikli açar ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye davet ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve ayn bizi kırmadı buraya Erzurum’a kadar geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla tek sevgili yaşanmadığı biliniyor. Muhteşem olan Gün Doğusu Küçük Asya’da elektrikli araçla gezilebildiğini bürümek ve farkındalık tasarlamak benim amacımdı. Halide Hatun elektrikli vesait üstünde çokça bilgili tıpkı adam zaten kendisi da elektrikli dil sürüş eğitmeni namına tecrübeye cemaat durumda. Bu benim hayalimdi yurtdışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu.Share: