4 yaşındayken literatür suya düşen Roda, aynı hayırseverin desteğiyle otama oldu

4 yaşındayken kaynar suya düşen Roda, tıpkısı hayırseverin desteğiyle otama oldu

Hayırsever Kari: “Onun iyileştiğini görünce bahtiyar oluyorum”

ADANA Orijin akarsu kırcı kazana düşerek yaralanan 4 yaşındaki Roda, tıpkısı hayırseverin desteğiyle karşılanan tedavisinin ardından hayata tutundu.

Suriye’nin Halep kentinden çöz savaştan kaçarak 6 yıl önceki İzmir’e yerleşen Hani ve Rukiye Umum Sincar çiftinin 2 çocuğu dünyaya geldi. Koşa, ekincilik işçiliği yaparak geçimlerini sürdürürken çiftin Roda isimli oğulları 2 yıl önce hazine akarsu dolu kazana düştü. Sülale, ambulans ile oğullarını hastaneye kaldırdı. Tedaviye alınan hasis yavru aynı müddet bilahare taburcu edildi. Familya ise Mersin’in Tarsus ilçesine taşındı. Adanalı iyilikçi Ogün Sever Kari ise Roda’dan danişment oldu ve siftinlik çocuğun tedavisini üstlendi. Gaziantep’teki özel benzeri hastanede otama olan Roda, tekrardan Tarsus’a geldi. Siktirici Roda ve ailesinin kaldığı çadırı dahi baştan aşağı yenileyen Okur, antrparantez çadıra klima taktırdı.

“Roda çokça rahatladı”

İhlas Bilgi Ajansı’na konuşan Roda’nın babası Hani El Sincar, “İzmir’de 47 çevrim çocuğum tedavi gördü. Arkası Sıra Mersin’in Tarsus ilçesine geldik ve burada site hastanesine gittik. Orada birlikte oğlum bir süre tedavi gördü. Daha sonra içtimai medyadan Ogün beye ulaştık. Gaziantep’teki hususi bire bir hastanede tedavi oldu oğlum. Antrparantez kaldığımız çerge yenilendi. İzolasyonlu tıpkı keçe yapıldı ve içerisi gayet serin. Roda çokça rahatladı” diye niteleyerek konuştu. Mavera yandan ağababa Hani Halk Sincar, oğlunun biran evvel sakat sağlığına kavuşmasını istedi.

“Haddinden Fazla dip yaralar vardı, şuanda iyileşiyor”

Ogün Sever Okuyucu ise Roda’nın çokça okkalı tıpkı tedaviye maruz kaldığını belirterek, “Roda’nın vücudunda çokça koyu yaraları vardı. Şuanda iyileşiyor. Onun iyileştiğini görünce mutlu oluyorum. ufak tefek ihtiyaçlar var. Onları dahi elimizden geldiğince karşılamaya çalışıyoruz. Antrparantez Roda ve ailesi çok üzücü aynı çadırda yaşıyordu. İçerisi çokça sıcaktı. Biz bu çadırı bile yeniledik. İçerisine klima taktırdık. Sunma azından şuanda kaşıntısı durdu. Roda’nın elan sağlıklı bire bir aile ortamında yaşaması geçişsiz” dedi.Share: