Afiyet amacıyla sodyum klorür lambası kullananlara ihtar: “Tuzların konusunda hiçbir özdek yaptırmayın, esenlik getirmez, size tamamen uymazlık verir”

Afiyet için tuz lambası kullananlara uyartı: “Tuzların konusunda tek özdek yaptırmayın, sıhhat getirmez, size tamamen beis verir”

ÇANKIRI – Çankırı’bile 10 yıldır sodyum klorür ürünleri satan Halil Cebeci, sodyum klorür lambasının afiyet üzere önemli faydalarının olduğunu, fakat konusunda kimyasallar kullanılarak yapılan işlemlerin ise kayırıcı sağlığına engel vereceğini söyledi.

Yapılan araştırmalarda Çankırı tuzu, dünyanın en akman tuzları arasına girmişti. Çankırı’dahi, eş sağlığına fayda sağladığı araştırmalarda ortaya çıkan sodyum klorür lambaları ve tuz sabunları birlikte vatandaşlardan ağırbaşlı rabıta görüyor. İnsan vücudundaki bakterileri öldüren sodyum klorür sabunu özellikle yaz aylarında vatandaşlar eliyle tercih edilmeye başlanıldı. Çankırı’birlikte 10 yıldır tuz ürünleri satışı yapan Halil Cebeci, sodyum klorür sabununun vücutta kızaran ve terleyen noktalarda bakterilerin oluşmasını önlediğini söyledi. Tuz lambalarının ise şeb saatlerinde yaydıkları eksiklik iyonlarla insan sağlığına kâr sağladığını tamlayan Cebeci, tuz lambalarının yanlış kullanımının ise insan sağlığına engel verebileceğini söyledi. Sodyum Klorür lambalarının üzerine yazılan yazılar ve resimlerdeki kimyasal maddenin sıcaklıkla gelişigüzel bulunduğu ortama yayılabildiğine ilgi calip Cebeci, insanların geceleyin uyurken bu kimyasalları teneffüs edebileceğini ve keyif sorunlarına sebep olabileceğini belirtti.

“İnsanlarda abat tıpkısı şekilde soluk alımını sağlıyor”

Tuz lambasının 23.00-03.00 saatleri ortada insan sağlığına balaban katkılar sağladığını vurgulayan Cebeci, “Tuz, aslım, bronşit, koah üzere hastalıklar, şen koku kabul etmek amacıyla yetişkin. Nakıs yükün vererek insanların rahat koku alışını sağlayan ayrımsız moleküllerdir. Bunlar saat 23.00 ile saat 03.00 arasında âdem metabolizmasının çalıştığı zamanlarda ihtiyaç olan aynı şeydir. O saatten sonrasında mütehammil aynı anlamı yoktur. Amma o saatler içerisinde eksiklik iyonlarla birlikte insanların bayındır kan alımını sağlıyor. Taktığımız ampullerle ısıtarak bu molekülleri veriyoruz. İnsanlarda rahat benzeri şekilde çağ alımını sağlıyor ve bu nefes alımını rahatladıktan sonradan muhtemelen beş on sonra horlamayı de kesebilecek duruma geliyor. Çankırı tuzunun yüzdelik 86 minerali vardır” dedi.

“Bakterileri ağız ağıza tembel hale getiriyor”

Sodyum Klorür sabunun faydalarına bile değinen Cebeci, “Bunaltıcı anlamda bakteri öldürücü benzeri sabundur. Bunun kullanımını tuzcu ihvan bildiği için üzerlerindeki aynı kağıtla faydalarını anlatıyorlar. Tuz sabunumuzu ıslatarak vücudumuzda herhangi bir kızarıklık yahut kaşıntı olan yerlerimize sürdükten sonradan buradaki bakterileri ağız ağıza atıl arkaç getiriyor. Bunu yoğun aralıklarla yaparsanız, bakteriyi acele öldürürsünüz. Yaz aylarında bundan sonra önemlidir. Yaz aylarında insanın sadık mütezayit koltukaltı, kasık arası kadar noktalar albeni alamadığından iri benzeri bakteri üretir. O bakteriler dahi kokulara illet evet ve vücutta sağlıksız çıkabilecek gâh kokuları meydana çıkartır. Bu sabunumuzu sık aralıklarla destek şeş, kasık aramızda kullandığımız zaman oradaki bakterileri öldürüp kokuyu önler. Denediğimiz için garanti yerine söyleyebiliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Tuzların konusunda tek husus yaptırmayın, selamet getirmez, size ağız ağıza uymazlık verir”

Sodyum Klorür lambalarının kullanımında yapılan hataların zararı ile ilgili mütekellim Cebeci, “Tığ burada elimizden geldiği büyüklüğünde insanlara keyif verebilmek üzere çabalıyoruz. Amma insanlarımız birlikte buna rağmen hala işin görünümünde, hala işin zevkindeler. Bizim keyif amacıyla sattığımız tuzların haricinde vadi yüzeyli tuzlara gösterici yaptırıp, âdem evladı yazdırmak kadar ayrı ayrı modeller yaptırmak istiyorlar. Lütfen hepinize üstelik dilek ediyorum, bunu yaptırmayın. Ama ego üstüme düşen vazifeyle bunu beyan etmek zorundayım. Bunun üstüne yapıştırdığımız materyal kimyevi düzme. O naylonu tuza yapıştırmak için kullandığımız kimyasal bulaşık. Lütfen çok murat ediyorum. Bunlar size esenlik değil, tamamıyla uymazlık verir. Benzeri birlikte ‘evin köşesine koyalım’ diyorsunuz. Bu tuzların bildirme şişman özelliği ocak içerisindeki nemi konusunda yolmak, bu nemlen bu arada taktığımız ışıklar ampuller ısıtıp o nemle bu arada bunun üzerindeki kimyasalı insanlara solunum ettiriyor. Bu size esenlik vermekten ziyade tamamen engel verir. Tuzların üzerine tek molekül yaptırmayın, selamet getirmez, size ağız ağıza beis verir. Bunu özellikle ben aynı koca yerine bütün arkadaşlarıma, dostlarıma, hemşehrilerime bunu söylüyorum. Yaptırmayın. Doğallık neyse onu kullanmaya çalışın. Onun görselliğinden değil, onun sağlığından yararlanmaya çalışın” şeklinde konuştu.

Share: