Akşener: Beleşten başvekâlet istemiyorum

İYİ Tümen Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu seçimden bir numara öğür, İYİ Fırka çıkmalıdır. Ben beleşten başvekâlet istemiyorum, kimseyle bile bölge etmedim, etmem. Tığ bunu türe edeceğiz” dedi.

İYİ Öğür Umumi Başkanı Meral Akşener, Samsun’da Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen partisinin 3’üncü Niteliksiz İl Kongresi’nde konuştu. Partililere seslenen Akşener, seçimlere ilgilendiren, ” Budun İttifakı’nın seçimi kazanacağına olan inancımız ve inançları nedeniyle bu ülkeden gitmeyi erteleyen dallar aşkına, sokakta yürürken endişe fail, bu ülkede ‘Ben hangi yapacağım?’ diyen, umudu yerlere düşmüş, seçme zaman şiddete uğrayan ve uğrayacağından endişe duyan ama ‘İşte seçme geliyor, inşallah tığ kazanacağız’ diyerek bizlere inanan kadınlar, istismara uğrayan çocukların, yerlerde sürünen hakları, 6 yaşında evlendirilen, ‘Ne reşit evlendirildiyse’ denilen benzeri Türkiye’dahi o torunlar adına bu seçimden birinci öğür İYİ Fırka çıkmalıdır. Ego bedavadan başbakanlık istemiyorum, kimseyle dahi kısım etmedim, etmem. Biz bunu adalet edeceğiz, İYİ Öğür bir numara öğür çıkma” dedi.

‘YENİDEN SARILMAYA İHTİYAÇ VAR’

Ülkenin yapı ayarlarına dönmeye ihtiyacının olduğunu kaydeden Akşener, “Bu ülkede komşunun komşuya, birbirinin tuzuna eksikli olduğunu alim geleneğin yeniden oluşmasına ihtiyacı var. Bu ülkenin birbirine taş atmayan insanlarının birbirine baştan sarılmasına ihtiyacı var. Başı zahir kadınla başı pinhan kadının elhak gelişigüzel genel manada ayrımsız derdi yoktu. Aralarına nifak koymanın bundan sonra akıbet bulmasına ihtiyaç var. Zımnında şerif değerlerimiz üzerinden birbirimizle dövüştürülmenin sona ermesine ihtiyaç var. İşte İYİ Tümen, bu ihtiyaçtır. Onun için İYİ Parti, bu seçimde bir numara öğür doğmak mecburiyetindedir. Evet, ego başbakan olacağım. Hakeza dediğim üzere de haddinden fazla siniri bozuldu herkesin. Olur başvekil olacağım ama bir numara partinin umumi başkanı adına başbakan olacağım” diye konuştu.

Share: