Ayağının tozuyla martir kabirlerini ve esnafı görüşme etti

Reisicumhur Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakam Zikrullah Erdoğan, görevine başlar başlamaz ayağının tozuyla şehit kabirlerini ve esnafı ziyaret etti.

12 Ağustos 2022 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Tayin Kararnamesi ile Uluborlu Kaymakamlığından Halfeti Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Zikrullah Erdoğan, görevine başladı. Görevine başlar başlamaz kaza merkezinde esnaf ve vatandaşlarla tıpkı araya mevrut Ilçebay Erdoğan, henüz bilahare martir kabirlerini ziyaret etti. Ayağının tozuyla umum arasına müdahil kaymakam Erdoğan, vatandaşlardan cemi radde aldı.

Ilçebay Erdoğan, göreve başladığı Halfeti ilçesiyle ilişik mesajında, “Ülkemizin sunma fena hâlde ilçelerinden biri olan Halfeti’de göreve başlarken, sizlere bakım etme fırsatına topluluk olmanın haysiyet ve mutluluğu içerisinde birlik Halfetili vatandaşlarımızı bağıntı ve nazikâne selamlıyorum. Görevimizi ödeme edeceğimiz süre içerisinde, yurttaş odaklı bakım anlayışı gereği, amme hizmetlerinin deli dolu, adaletli ve yansız bir şekilde vatandaşlarımıza genişlik bayağı ve aceleci tıpkısı şekilde sunulması çabası içerisinde olacağım. Tekmil emek arkadaşlarımla, domestik yöneticilerimizle, sivil topluluk kuruluşlarımızla ve kaymakamlık matbuat mensubu arkadaşlarımız ile benzeri kadro adına çapraz işbirliği ve koordinasyon anlayışı içerisinde, ilçemizin bolluk seviyesinin yükseltilmesi ve henüz yaşanır bir Halfeti için çalışmaların, önceliğimiz olacağını tavzih etmek isterim. Bu ihtisas ve düşüncelerle benden evvel fariza yapan meslektaşlarım özellikle kalkışmak üzere, bugüne büyüklüğünde ilçemize hizmet fail, vazifeli veya gönüllü herkese teşekkür haysiyet, desteğini benden esirgemeyeceğine inandığım Halfetili hemşerilerime afiyet, erinç ve bahtiyarlık kırcı eyyam diler, himmet arkadaşlarıma üstelik çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

1993 yılında Rize Güneysu’da dünyaya mevrut Kaymakam Erdoğan, önceki ve itidalli öğrenimini Rize’de tamamlayarak 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Siyasa Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden çıkışlı oldu. Benzeri yıl, İstanbul Üniversitesi çift anadal programı çerçevesinde Siyasa Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü tamamladı. Üniversite öğrenimi süresince muhtelif sivil topluluk kuruluşlarında yöneticilik yaptı. Bire Bir sene süreyle Ahali Bankası’nda fariza yaptıktan bilahare İçişleri Bakanlığı yoluyla açılan kaymakam adaylığı sınavını kazarak, 2018’de yerel yönetim amirliği mesleğine başladı. Aksaray’ın Ağaçören ilçesinde kaymakam vekili kendisine görev yaptı. Edirne’de mülkiye müfettişi refakatinde denet stajını hesabına getirdi. Yurtdışı stajı çerçevesinde İngiltere’nin Sheffield Üniversitesinde miftah eğitimi aldı. – ŞANLIURFA

Share: