Batman’da kadınlar depremzede ayrıntılar üzere belik süt kuzusu hazırlıyor

Batman’birlikte Hars İlkokulu’nda okuyan öğrencilerin velileri depremzede ayrıntılar amacıyla belik oyuncak üretiyor.

“Asrın felaketi” kendisine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra yaraların sarılması için düzenlenen çalışmalara Batman’daki kadınlar bile destek veriyor.

Zelzele bölgesindeki çocukları onurlandırmak için günde 8 saat çalışarak örgü çağa hazırlayan veliler üretilen 200 bebeği zelzele bölgesine gönderdi.

Ekol müdürü Rıfat Fırat, veliler yerine öğrencilerin ve öğretmenlerin desteğiyle deprem bölgesindeki çocukları hediye etmek amacıyla belik çağa hazırladıklarını söyledi.

Fırat, ati hafta sonu üstelik 300 oyuncak bebeği bölgeye göndereceklerini ifade ederek, ayrıca depremzedeler amacıyla arkalama paketleri hazırladıklarını, okulda da depremzede füru üzere oyun alanı oluşturduklarını belirtti.

“Benzeri nebzede olsa depremi unutturmak, bu korkudan uzaklaşmalarını icat etmek için çalışıyoruz. Çocukların gülümsemesi ve mutlu olması bizim üzere çok altın.” diyen Fırat, emeği sabık herkese teşekkür etti.

Halk Terbiye Merkezinde ateş parçası çalıştırıcı Songül Rast ise gönüllü olarak okulda faaliyette bulunduğunu belirterek, “Ekol müdürümüz bize imkân sağlayınca arkadaşlarla oyuncak yapmaya başladık. Kısaca aynı haftadır oyuncak üretiyoruz ve üretmeye üstelik devam edeceğiz. Oyuncaklardan önce dahi atkı örüp deprem bölgesine göndermiştik.” dedi.

Share: