Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağmur ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağmur ve fırtına uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt için akva yağmur ve sıkıntı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, Bayburt genelinde havanın modüler ve çokça bulutlu, yerel koyulmak için sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Hava sıcaklığının mevsim normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif bazen itidalli kuvvette, gücük süreli sıkıntı (40-70 vadi kayran 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden sağlam ve gücük sürekli fırtına (40-70 düzlük yer 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, bina uçması, dikme devrilmesi gibi olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve mağrip kesimleri üzere kuvvetli bora, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın doğu çevreleri amacıyla fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, zaman tün saatlerinden itibaren yarın akşam saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve mağrip kesimlerinde yerli kendisine kuvvetli boğanak ve asuman patırtılı sağanak bekleniyor.

Share: