Bilecikli fahri berberler Hatay’a gitti

Bilecikli fahri berberler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerden Hatay’dahi çalışmalarda gezmek üzere bölgeye hareket etti.

Vali Kemal Kızılkaya, yaptığı açıklamada, depremzede vatandaşların şahsi bakımları üzere fariza ahzetmek üzere gönüllü berberleri Hatay’a uğurladıklarını belirtti.

Berberlerin ulaşımını Bilecik Taksiciler Derneği ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının üstlendiğini bildiren Kızılkaya, şu ifadeleri kullandı:

“Bilecik gelişigüzel kesimiyle tesanüt ruhunu ayakta tutuyor. Depremin yaşandığı ilk andan itibaren yardım kampanyaları, kermesler, bağışlar ve gönüllü faaliyetlerle Bilecik ve Bilecikli hemşehrilerimiz, sarsıntı bölgesindeki kardeşlerimiz üzere seferber olmuş durumda. Besin, hijyen malzemesi, aksiyon makinesi, personel, üretmek gibi kip çokça farklı ihtiyaçlar sarsıntı bölgelerinde geçişsiz oluyor. Bunların yanı sıra şahsi bakım ve sililik ihtiyaçları dahi hasıl olmaktadır. Bu nedenle ilimizden gönüllü yerine Hatay’a gidecek olan berberlerimizin duyarlılığı çokça kıymetli.”

Share: