Bilgisizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bu yıl başvuran değme öğrencimizi yurdumuza yerleştirdik”

Toyluk ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Türkiye’de 850 bin yetenek ile 800’den aşkın ensiz bulunduğunu belirterek, “Bu sene başvuran rastgele öğrencimizi yurdumuza yerleştirdik” dedi.

Toyluk ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, küşat ve ziyaret için geldiği Osmaniye’de evvel durağı AK Öğür İl Teşkilatında partililerle buluşmak oldu. AK Tümen Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy ve DOĞRU Parti Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ile İsmail Kaya’nın bile haremlik ettiği ziyaretin peşi sıra Osmaniye Şehremini Kıymet Yağız ile aynı araya geldi. Nazır Kasapoğlu, daha bilahare Osmaniye çok gayeli spor salonunun açılışını gerçekleştirdi. Türkiye’de bu yıl başvuran gelişigüzel öğrenciyi yurda yerleştirdiklerini belirten Vekil Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, “850 bin kapasiteyle 800’den fazla yurda bu yıl başvuran her öğrencimizi yurdumuza yerleştirdik. Bir yandan bakir projelerimizi hizmete alırken sair yandan kullanılmamış planlamalar yapıyoruz. Türkiye’nin sınırlı üstüne bu anlamda geldiği yasakçı dünyada hiçbir ülkede olmayan ast yapıyı gençliğimize sunuyoruz. Bu bir gururdur, bu tıpkısı sevinçtir ve zihayat odaklı siyasetin eseridir. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, 20 almanak hizmet yolculuğunda gençler bilcümle öncelik olmuştur, genişlik önde olmuştur. İşte bugün açacağımız mahdut gene bunun arz fena hâlde örneklerinden biridir. İlimize gençlerimize hoş olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“2023’de bu süreci Halk İttifakı’yla millet adına arz aktif şekilde taçlandıracağız”

Nazır Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yola koyulduğumuz andan itibaren sağlıktan eğitime, eğitimden sanayiye, sanayiden zir yapıya herhangi bir anlamda tıpkısı iddiayı ortaya koyduk. ve bu iddianın neticesi yerine temas geçen aktarılma benzeri yandan tesislerimizi hizmete alırken gayrı yandan sporun ve gençlerimizin dinamizmine milletimiz amacıyla üretmeye, milletimiz amacıyla bu çıtayı bu standartları yükseltmeye bitmeme ediyoruz. Bu hafta Ankara’üstelik birbirinden değerli tesisleri hem 5 bilgisizlik merkezini hem birbirinden kıymetli spor komplekslerini Sincan’da hizmete aldık. Değme geçen devir göndermek, iki haset bedel olan ziyandadır anlayışıyla işlemek bu bizim hep gelişigüzel yola koyulduğumuz davanın felsefesi ve inanıyorum ki 2023’de bu süreci Topluluk İttifakı’yla kavim kendisine, memleket kendisine en dinamik şekilde taçlandıracağız. Biz buna inanıyoruz” şeklinde konuştu. – OSMANİYE

Share: