Bolu Belediyespor, Selatin Ligi’nde ikinci sezonuna hazırlanıyor

Bolu Belediyespor Karı Voleybol Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi’nde 2022-2023 sezonu hazırlıklarına devam ediyor.

Sultanlar Ligi’nde ilk defa düz aldığı 2021-2022 sezonunda kümede kalma hedefini yakalayan ve hele içi sahada aldığı galibiyetlerle dikkati çeken Bolu ekibi, bakir sezonu henüz mebzul ayrımsız yerde bitirmeyi amaçlıyor.

Başantrenör Salih Yergin koordinesinde çalışmalarına devam eden voleybolcular, bazı günleri çift antrenmanla geçiriyor.

Bolu Belediyespor Başantrenörü Salih Yergin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıpranmamış sezonun meşakkat derecesini bildiklerini dile getirerek, “Lige ateş parçası takımlar geldi. İyi yatırımlar var. Biz birlikte Bolu’nun bize verdiği desteğin sorumluluğunda, elimizden geldiğince antrenmanlarımıza ağırlık verdik. Bu yıl biraz daha canlı benzeri organize, elan tempolu bire bir bando olduk. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Tıpkı oyuncumuz ESIR Milli Takım kampında. O birlikte önümüzdeki günlerde aramıza katılacak. Ondan sonra tamam takım namına hazırlık maçlarına başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Geçen sezonki rüçhan hedeflerinden birinin ligde kalmak, sonrasında ise daha yukarılara aldatmak olduğuna değinen Yergin, “Bunu başardık. Bu yıl üstelik benzeri şekilde davranacağız. Hep üzerine koyarak gidiyoruz. Bu sene da geçen sene bitirdiğimiz içtima daha üstünde bire bir tertip hedefliyoruz. Ligin başında ekstra galibiyetler çıkartabilirsek ikinci devre düpedüz haddinden fazla bayındır ve dörtköşe tıpkı sezona bitmeme ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediyespor taraftarına birlikte çağrıda kâin Yergin, “Güzeşte seneden elan fazla seyirci bekliyoruz. Onlar olmasaydı biz o dereceyi yapamazdık. Sabık yıl deplasmanda 1 galibiyetimiz vardı ama içeride haddinden fazla tehlikeli manada umum takımları hırpaladık. Bu de taraftarımızın desteği sebebiyle oldu. Bolu, rakipler için çokça it canlı aynı deplasman.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: