Bolu Dağı’nda sürücüler polisin uygulamasına takıldı

Bolu Dağı’nda sürücüler polisin uygulamasına takıldı

DÜZCE Düzce’da, zorunluğu kış lastiği uygulamasının başlamasının ardından gidiş geliş ekipleri D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde denetim yaptı. Denge ve palyatif haiz araçların lastiğini arama eden ekipler, sürücülere uyarılarda bulundu.

İl Güven Müdürlüğü Toprak Gidiş Geliş Ofis Müdürlüğü ekipleri, D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişinde dara ve palyatif haiz ticari vesait üzerinde şita lastiği uygulaması yaptı. 1 Mabeyin itibariyle başlayan uygulamada, kış lastiğini takması mecburi olan yük ve bulaşıcı haiz araçları denetleyen ekipler, lastiklerde diş kalınlıklarının beraberinde lastik işaretlerini dahi taharri etti. Avrupa ile Anadolu’yu birbirine bağlayan genişlik önemli karayolu geçişi olan Bolu Dağı çıkışında yapılan uygulamada, sürücülere kış lastiği broşürü veren ekipler, uyarılarda bulundu.

Kocaeli’den Karabük’e giden tırın sürücüsü Hasan Bağlılık, uygulamanın müfit olduğunu belirterek, “İnşallah Bolu Dağı’nı geçeceğim. Kar lastikleri çok kebir. Yolda parçalanan lastikleri görüyoruz. Bunun amacıyla özgün, kaplama olmayan lastikler henüz ongun evet. Köle kış lastiğini taktım, herhangi bir yıl dahi takıyoruz. Kışın sakıncasız seyretmemizi sağlıyor” dedi.

Share: