Boluspor, Gençlerbirliği maçına odaklandı

Spor Popo 1. Öbek takımlarından Boluspor, Gençlerbirliği maçı hazırlıklarını sürdürüyor.

Manisa FK karşılaşmasından 3 puanla döndükten bilahare bire bir dönem müsaade yapan takım, Karaçayır Mahallesi’ndeki tesislerde günde yegâne antrenman yaparak pik hazırlanıyor.

Bolu ekibi, 19 Ağustos’ta sahasında oynayacağı Gençlerbirliği maçından galip ayrılabilmek üzere beceri ve taktik ağırlıklı antrenmanlar yapıyor.

Teknik yönetmen Sait Karafırtınalar, gazetecilere yaptığı açıklamada, print benzeri deplasman olan Manisa FK karşılaşmasından galip ayrılmayı başardıklarını söyledi.

Karafırtınalar, maçın detaylı bire bir kısmında 10 kişi olmalarına rağmen 3 puanla dönmeyi bildiklerini belirterek, “Bu maçla ilişkin analizimizi üstelik yaptık ve önümüzdeki Gençlerbirliği maçı için hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Ligin geçmiş haftasında herhangi bir iki mızıka için bile print maçtı. Benzeri dahi orada ağır sıklet ve 40 basamak benzeri sıcaklıkta oynanan maç, durumu bizim açımızdan daha birlikte zorlaştırdı. Ancak oyunu kontrolde tuttuğumuzu düşünüyorum.” diyerek konuştu.

Gençlerbirliği karşılaşmasına değinen Karafırtınalar, “Bizim amacıyla edisyon ayrımsız karşılaşma olacak, yalın kat olamaz. Ligin ruhlu ve taze takımlarından biriyle oynayacağız. Bizim ona bakarak üstelik planlarımız var. İnşallah orada birlikte kazanıp yolumuza sürmek istiyoruz.” dedi.

Ligin evvel haftasındaki umumi boyut hakkında değerlendirmede kâin Karafırtınalar, “Genel olarak tek takımın eksiksiz amade olmadığını gördüm, hem fiziki hem de mızıka oyunu anlamında. İlerleyen haftalarda milli mızıka arasına kadar bu tür inişler çıkışlar seçme ahit görülecek. Bizde bile pekâlâ olacak. Mahdut kaçınan ama oturduktan sonraları birlikte çok nitelikli isimler var bu sene ligde. Çok yoğun envestisman işleyen takımlar var. Tığ üstelik bunlardan biriyiz. İlerleyen haftalarda henüz ongun oyun ve skorlar olacaktır.” ifadelerini kullandı.Share: