Bulanık’ta depremzede torunlar üzere moral etkinliği düzenlendi

Muş’un Tütsülü Kaymakamlığınca, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle ilçeye yerleşen çocuklara yönelik maneviyat etkinliği düzenlendi.

Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfına (SYDV) sadık Ocak Destek Merkezinde planlı etkinlikte palyaço gösterisi yapıldı, çocuklara film izletildi.

Yüzleri boyanan ayrıntılar, oyunlar oynayarak güzelce ahit geçirdi. Etkinlikte ailelere ve çocuklara ikramlarda bulunuldu.

SYDV Müdürü Nazire Korkmaz, depremin yaralarını bodur sürede hep gelişigüzel saracaklarını söyledi.

Etkinlikte ayrıntılar üzere animasyon film gösteriminin yapıldığını belirten Korkmaz, “Eğitmenler yoluyla çocuklarla oyunlar oynandı. Palyaço gösterisi yapıldı. Çocukların yüzlerini boyadılar. İlçe Kaymakamımız Sayın Oğuzhan Ocak’ın destekleri ile depremin, çocukların zihinlerinde bıraktığı etkileri silmeye işlemek için eğitmenlerimiz gönüllü kendisine görev yapıyor. Onları zat çocuklarımız gibi görüyoruz. Ailelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına havari olan öğretmenlerimizle alelhusus çocukların yüzlerini güldürmek, maneviyat ve motivasyonlarını çoğaltmak üzere çeşitli etkinlikler da düzenliyoruz. Hepimize önceki olsun.” diye konuştu.

Share: