Burdur’daki maden operasyonlarında 33 kişiye iş yapıldı, 1 kişi tutuklandı

Burdur’da jandarma ve emniyetin yaptığı maden operasyonlarında 33 kişiye muamele yapılırken, 1 can ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burdur İl Güllabi Komutanlığı ekiplerince Burdur Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ile koordineli yerine yürütülen çalışmada, B.K. ve A.E. isimli şahısların Burdur’a uyuşturucu özellik getireceği belirlendi. Yapılan fiziki izlem çerçevesinde Dalan ilçesinde durdurulan araçta mevcut şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramada 21 gram eroin ve 2 skor ecza komprime ele geçirildi. B.K. ve A.E., sevk edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmasının ardından başıboş bırakıldı.

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri eliyle 18 Kasım-5 Çatlak tarihleri arasında yapılan çalışmalarda ise 21 olayla ilişik 33 şahsa muamelat yapıldı. İşlem yapılan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 133,74 gram metamfetamin, 27,47 gram beyaz, 17,50 gram yaman, 12 skor sentetik ecza, 6 adet sentetik kannabinoid enjekte edildiği değerlendirilen kağıt parçası, 1 nüsha kırılan mizan ve mızrap kullanımına hadim aparatlar ele geçirildi. Hakkında muamelat yapılan 1 şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURDUR

Share: