Doğa tutkunları sonbaharın renklerine boyanan taş evleri gezdi

– Natür tutkunları sonbaharın renklerine boyanan taş evleri gezdi

VAN – Van’dan 97 nefis huy tutkunu, sonbaharda hasep cümbüşüne boyanan Bitlis’in Hizan ilçesindeki eski taş evlerini gezdi.

Van ve çevresindeki tarihi ve doğal güzelliklere dikkat koymak talip Düz Doğa Sporları Kulübü üyeleri, her hafta değişik aynı rotada aktiflik düzenliyor. Tabiat tutkunları, bu misil Bitlis’in Hizan ilçesine sınırlanmış Uzuntaş köyüne seyahat düzenledi. Uzuntaş köyünün bağ bozumu renkleriyle boyanmış ormanlarını ve sakat taş evlerini gezen huy tutkunları, ajanda fotoğrafları çekerek unutulmaz aynı devir yaşadı.

Geziye dayalı açıklamalarda mevcut Saha Tabiat Sporları Kulübü Başkanı Ömer Demez, amaçlarının bölgenin natürel güzelliklerini lanse etmek olduğunu belirtti. Temas hafta değişik bir bölgede yolculuk etkinliği düzenlediklerini tabir eden Demez, bu hafta ise 97 yabanlık benzeri ekiple Hizan ilçesinin güzelliklerini yakından keşfettiklerini söyledi. Demez, Van Gölü Havzasını lanse etmek amacıyla etkinliklerinin devam edeceğini kaydetti.

Etkinliğe katılan doğa tutkunları ise Hizan ilçesinin sonbaharla alay malay farklı benzeri kalite cümbüşü sunduğunu belirterek; herkesi bölgeyi görmeye davet etti.

(YLM-MSA-Y)

Share: