Edirne haber: Edirne’de Roma ve Bizans dönemlerine ait 3 bin 183 adet tarihi nişane ele geçirildi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde İl Cingöz Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım (KOM) ekiplerince bir şahsın evinde yapılan aramada Bizans ve Roma dönemlerine ilişkin olduğu değerlendirilen çokça sayıda tarihi im ile tabanca fişeği ele geçirildi.

Edirne’nin Uzunköprü İlçesi Mescid Mahallesinde İl Açıkgöz Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş (KOM) ekiplerince Ekin ve Zevk Varlığı Kaçakçılığı ile Mücadele faaliyetleri çerçevesinde benzeri şahsın evinde yapılan taharri sonucu Bizans ve Roma dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 3 bin 130 adet bronz sikke, 2 adet cıda ucu, 39 adet ok ucu, 3 adet yüzük oyunu, 1 nüsha mühür, 2 skor minyatür statü, 4 skor obje, 1 skor broş ve 1 nüsha kolye ve tutmak üzere toplanmış 3 bin 183 skor tarihi işaret ile 30 skor tabanca fişeği ele geçirildi.

Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile olayla ilişik tahkikata başlandı. Ekin ve tabiat varlıklarının korunması için suçlularla mücadeleye, gine halkın desteği ile daha birlikte güçlü ve azimli aynı şekilde gece gündüz adına devam edileceği belirtildi. – EDİRNE

Share: