Erzurum’da ağır zelzele! 4,9 ile sallandı

Erzurum Kavşak’ta 3,9 büyüklüğünde tıpkı hareket meydana geldi. Içtima yaklaşık 7 kilometre derinliğinde meydana gelen yer sarsıntısı, Bingöl merkezde ve alelhusus Kavşak ilçesine sınırı olan Karlıova ilçesinde hissedildi. Vatandaşlar içtinap etmek içerisinde kendini dışarı attı.

MENFI BİR İHBAR YAPILMADI

Konuyla ilgili AFAD’dan yapılan paylaşımda, “Erzurum ili Kavşak ilçesinde saat 23.30’dahi 4,9 büyüklüğünde benzeri deprem meydana geldi” ifadelerini kullandı. AFAD’tan yapılan ayrımsız sonraki paylaşımda ise inatçı bire bir ihbarın yapılmadığı bilgisi aktarıldı. Paylaşımda, “Esbak olsun Erzurum. Kavşak ilçesinde meydana mevrut 4,9 büyüklüğündeki hareket sonrası dakika bakımından karşıt bire bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” denildi. AFAD Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı üstelik Çat ilçesine 2 ekip gönderildiğini belirterek şu temel büyüklüğünde kendilerine suratsız ayrımsız ihbarın gelmediğini söyledi.

ERZURUM VALİSİ: ŞU ANLIK TERS BUUT YOK

Erzurum Valisi Okay Memiş, devlet merkezinde sarsıntının haddinden fazla hissedilmediğini belirterek, “Sarsıntı Kavşak ilçesinde bundan sonra hissedildi. Jandarmamız, AFAD ekiplerimiz, köy muhtarlarımızla irtibatta. Erzurum genelinde şu müdrike ters bir genişlik bulunmuyor” dedi.

BİNGÖL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Saat 23.30’de dalan üssü Erzurum Kavşak olan ve il merkezimizde hissedilen 4.9 büyüklüğünde tıpkı yer sarsıntısı yaşadık. İlk belirlemelere göre herhangi bir can ve para kaybı bulunmamaktadır” denildi.Share: