Husumetli aileler barıştırıldı

Bitlis’in Güroymak ilçesinde aralarında adavet kâin iki sülale barıştırıldı.

Nurtepe Mahallesi’nde hayatiyetli Akın ve Güldal ailelerinin fertleri ortada tıpkı ay geçmiş yaşanan savaş husumete dönüştü.

Aileler arasındaki husumet, İl Müftüsü Faysal Geylani, İlçe Müftüsü Amaç Demir ve kanma önderlerinin girişimleriyle sona erdi. Mahalledeki Şeyh Yazıksız Camisi’nde düzenlenen törende aynı araya getirilen aile fertleri, tekbirler eşliğinde kucaklaştı.

İl Müftüsü Faysal Geylani, birlik ve muadele ortamında kardeşçe yaşamanın gayreti içinde olunması gerektiğini belirterek, sözleşme erdemini gösteren familya fertlerine teşekkür etti.

Şeyh Abdurrahman Tağı’nın memleketi olan Güroymak’ta bulunmanın mutluluğu içerisinde olduklarını dile getiren Geylani, “Buralar hayat bulduğumuz mekanlardır. Güzel tıpkısı barış törenine şahitlik ettik. Ailelerin barışmasında emeği geçenlere teşekkürname ederim.” dedi.

İlçe Müftüsü Demir ise yaşanan lezzetsiz olayların unutulması gerektiğine meni ederek, “Tam Müslümanlar kardeştir. İslam kardeşliği koku kardeşliğine benzemeyecek kadar mehabetli bire bir mertebedir.” ifadelerini kullandı.

Törene, orgazm önderleri ile sülale üyeleri katıldı.

Share: