İçişleri Bakanı Aristokrat, Bayburt’ta muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla bire bir araya geldi Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Tığ takkadak PKK ile savaş etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen bilcümle güçleriyle uğraş ediyoruz. Türkiye’birlikte bunların üstüne çöktük, Cenabıhak kader ederse 2023’te 29 Ekim’üstelik tıpkı yegâne yıldırıcı bırakmayacağız” dedi.

Icra Vekili Soylu, Yenişehir Parkı’nda düzenlenen Bayburt Muhtarlar ve Sivil Topluluk Kuruluşları Buluşması’nda yaptığı konuşmada, herkesin bu ülkenin çocuğu olduğunu, ayrı kabil görünse dahi tıpkısı şeylerin haddinden fazla fazla olduğunu söyledi.

Türkiye’de yaşayanların kaderlerinin birbirine takkadak yurttaşlık bağıyla değil, el birliği bağıyla sadık olduğunu anlatım fail Aristokrat, “Sayrılarevi kuyruklarında bekletilmeyen, fatura sıralarında günlerini vermeyen aynı Türkiye’yi görüntü etmişizdir. Şarki’da daha çok terörün gündem olmadığı, insanların biperva yaşadıkları, tek rahatsızlık duymadıkları bir Türkiye’yi görüntü etmişizdir. Batıda bire bir gündeme cemaat Maşrık ya dahi Güneydoğu illerinin olduğu aynı Türkiye’yi hepimiz sahne etmişizdir.” diye niteleyerek konuştu.

Bu neslin çok çektiğini, zamanında Amerika ve Avrupa’nın Türkiye’ye parmak salladığını anlatan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Bizim yöneticilerimiz, başbakanlarımız, cumhurbaşkanlarımız oralara gittiğinde çurçur gördüler, küçümsediler. Acep hangi şamarı, ne küçümsemeyi göreceğiz diye niteleyerek ödümüz patladı. Acaba milli onurumuzla onu kıracak bir halle yüz yüze kalacak mıyız diyerek ürktük ve korktuk. Kamer sonu bankalardan zor maaşı ati mi diye niteleyerek aynı zor ve keder. Bu, ülkenin masallarda anlatılan benzeri endişesi değil yaşanan tıpkı endişesiydi. Bunu hep beraber yaşadık. Türkiye hudut dışı akıntı yaptı, şalteri indirdiler, yiğit Mehmetçiğimiz oradan ferasetsiz andırmak zorunda kaldı. Zira Amerika cevaz etmeden oradan yürüyemiyorduk. İnsansız albeni uzlaştırıcı istedik. Hem birlikte sunu yumruk, sunu kapalı zamanımızda. Amerikalı senatosu bize yok dedi. İsrail’den aldık, mücadelemizin genişlik gaile ve ateşin halinde bozuldu gönderdik aylarca bize köylü göndermediler.”

-“Yıllarca bizi zayıflatmak üzere uğraştılar”

Aristokrat, Türkiye’nin bildirme yetişkin stratejisinin medeniyeti ve Müslümanlığı olduğuna işaret ederek şunları kaydetti:

” Veysel Karani’den Hacı Hezel Veli’ye, Mevlana’dan Ata Korkut’a, Yunus Emre’den Karacaoğlan’a kadar bize irfan fail balaban bire bir zenginliktir. Tamam birlikte bunu kıskanıyorlar. Geriye dönüp baktığınızda şişman aynı anlayışın temsilinin bu coğrafyada ortaya çıktığını gördükleri için. Diyorlar ki aşağıya benzeri terör koridoru kuralım sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar, içlerine ayrımsız FETÖ fitnesi sokalım sabahtan akşama kadar bununla uğraşsınlar. DEAŞ diyelim, PKK diyelim sabahtan akşama büyüklüğünde bununla uğraşsınlar. Az Buçuk henüz şalteri fevk eksiltmek istersem hesaplı adına saldıralım, alabora etmeye çalışalım bununla uğraşsınlar. Bu konuda az buçuk elan süreci tırmandırmak istersem sağda solda bomba patlatalım, fay hatları var kırık hatlarını tetiklemeye çalışalım az buçuk üstelik bunlarla uğraşsınlar. Senelerce bunu başardılar, yaptılar ve gerçekleştirdiler. Yıllarca bizi zayıflatmak üzere uğraştılar. Yıllarca tepemizde Demokles’in kılıcını tuttular. Senelerce bunu başarabilmek için herhangi bir tür oyunun içine düştüler, seçme türlü oyunu gerçekleştirdiler.”

-“Batı’nın terörü destekleyen bütün güçleriyle savaşım ediyoruz”

Suriye’nin Rakka şehrinde henüz ilk DEAŞ’ın olduğunu anımsatan Soylu, “PKK’evet dediler ki git o DEAŞ’ı oradan, ferman verdi Amerika, temizle. Bire Bir tek kurşun atmadan DEAŞ oradan çıktı, PKK orayı aldı. Zira ikisinin sahibi bile bir. Bunu ego açık açık söylüyorum. İkisinin sahibi da ikisini müdür birlikte, yönlendiren de, talimatlarını veren bile bire bir. Tığ vakit kaybetmeden PKK ile mücadele etmiyoruz. Batı’nın terörü destekleyen hep güçleriyle uğraş ediyoruz. Türkiye’dahi bunların üstüne çöktük, Tanrı baht ederse 2023’te 29 Ekim’dahi ayrımsız bir tane yıldırıcı bırakmayacağız. Etrafımızdaki coğrafyada bile yalnız PKK’yı, PYD’yi, SDG’yi değil hepsini yenik edeceğiz. Onlara bu milletin, bu memleketin gücünün nasıl olduğunu göstereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Aristokrat, sene sonuna büyüklüğünde Bayburt’un bilcümle köylerinde asfaltsız el kalmayacağını, yapımı bitmeme eden Geri Atıf Merkezi’nin yeryüzü bodur sürede bitirileceğini, Arpalı beldesinde yapımına devam edilen askeri kışla projesinin ikinci etabına birlikte gücük sürede başlanacağı bilgisini paylaştı.

Konuşmasının peşi sıra beraberindeki protokol üyeleriyle memleket merkezine kapalı Arpalı beldesine revan Nazır Aristokrat, buradaki tıpkısı çay bahçesinde vatandaşlarla aynı araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Kurnaz Umumi Komutanlığı ve Kıran Güvenlik Komutanlığının profesyonelleşmesi üzerine Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidara geldiği önce günden itibaren tıpkısı değişmeyen verildiğini vurguladı.

Kurnaz Umumi Komutanlığında profesyonelliğin yüzde 90’a ulaştığına belen eden Soylu, askere işyar yerine giden ve Uyanık’dahi bulunan sevimli sayısının 25-30 bin civarında olduğuna dikkati çekti.

Aristokrat, bu rakamın eskiden 100 bin civarında olduğunu anımsatarak konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Yüzde 10 daha kaldı görevli. Onun de profesyonelliğini adım adım. Amma gelişigüzel birini siz eğitiyorsunuz. Terörle mücadele üzerine onu destekliyorsunuz. Ayrımsız taraftan düzlük mücadelesi yapıyoruz, benzeri taraftan zaman zaman benzeri hafta boyunca bizim pusu timlerimiz bire bir yerde dururlar oradan teröristin geçmesini beklerler. Doğrusu kopya çokça azaldı 124 sayısına düştü Türkiye içerisinde. Yakın ayrımsız zamanda inşallah 100’ün altını birlikte görürüz. 2023’te da hepsini Cumhuriyet’in 100. yılına geldiğimizde arı sili valör geçeriz. Zaten 124 sayısının 10-15 tanesi akım edebilecek kabiliyette değil. Yani kiminin ayağı gitmiş, kafası gitmiş. Dört kesim terörist var demincek Şırnak civarında. Tığ onları amiyane hırpaladık, onları başka benzeri yere çıkarmak istiyorlar, biz birlikte bütün hattı çektik. Yani şunu bilmenizi istiyorum, pabuç numaralarına kadar değme şeyi biliyoruz.”

FETÖ üstüne Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın bir tane başına koyduğu iradenin önemine değinen Nazır Aristokrat, “Şayet bir tane başına egemenlik koymamış olsaydı bugün halen bu illetle mücadele ediyor olacaktık. FETÖ, Amerika’nın tıpkı ihsas yapılanmasıdır, bu büyüklüğünde zahir ve nettir. Benim kadar kimse bu kadar yekten söylemeyebilir. Ama FETÖ yemeden içmeden tıpkısı terör örgütü değil, duyum örgütüdür. İstihbarat örgütünün bire bir sahibi olacak, kime veriyor istihbaratı. Buradan bilmem ne ülkesine giderken 50 nöbet sağımıza solumuza bakıyorlar. Gideceksin sivil toplum örgütü kuracaksın, aksiyon kuracaksın, meslek kuracaksın. İlgili amme idareleri seni muhatap algı. Böyle görgüsüz aynı aksiyon mi? Bunun gerçekten haddinden fazla dolgunca benzeri iradeyle beraber Türkiye’bile etkisiz hale getirebilmek belki bizim 21. yüzyıldaki bildirme balaban kazançlarımızdan bire bir tanesidir.” ifadesini kullandı.Share: