İnşaat ustasının sahiplendiği köpek, çocuk kediye üstelik üvey anne yapıyor

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde aktif yapım ustası Hamdi Ziyalı’ın yavruyken sahiplendiği ve doğum özne köpeği, trafik kazasında anneleri ölen çıkmaz kedilerinden birini birlikte emzirerek büyütüyor.

Merkez Mahallesi’nde mutlak evde oturan evli ve 3 yavru babası yapım ustası Aydın, tahminî 2 sene ilk D-100 esmer yolunun Bolu Dağı mevkisinde oğlunun bulduğu yavru köpeği sahiplenerek büyüttü.

“Hera” ismini verdiği köpeği tıpkısı kamer evvel 9 yavru dünyaya getiren Okumuş, şalter çarpması sonucu annelerini kaybeden 3 bala kediye da bakıyor.

Toplamda 12 çocuk hayvanı olan Işıklı, bire bir dolaşma çocuk kedilerden birinin köpeği “Hera”yı emdiğini görünce sersemlik yaşadı.

Yavrularının dışında kedilerden birine de analık işleyen kapik, bala hayvanı günde tıpkı öğün emzirerek büyütmeye çalışıyor.

“Seçkin sabah geliyor, annesi kabilinden kediyi emziriyor”

Hamdi Münevver, AA muhabirine, sokak hayvanlarını çok sevdiğini, onlara bakmanın bundan sonra kendisi için uğraşı haline geldiğini anlattı.

Sokaktan mevrut hayvanları kalın kafalı çevirmediğini aktaran Entelektüel, “Hera’mızı, baktım büyüttüm yavruları oldu. Sokaktan kedilerimiz geldi. Bire Bir kediye annelik yaptı, büyüttü. Onu emzirdi. 3-4 çıngı elan kedi geliyor ama onları yanaştırmıyor. Amma birine benzeri zat yavrusu kabilinden üvey anne yaptı. Karnı acıktığı ahit emziriyor.” dedi.

Köpeğinin, kedileri aslında sevmediğini amma bu kedinin aniden gelip emmeye başladığını dile getiren Işıklı, “Ona gürültülü çıkarmadı. Kedi, benzin, yemleme derken amiyane büyüdü. Temas sabah geliyor, annesi kabilinden kediyi emziriyor, o bile emiyor gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlara lütfen bakalım, sahipsiz bırakmayalım”

Kültürlü, yıllardır sonsuz baktığı hayvanlarından bazılarının anbean sahiplenildiğini dahi belirterek, şunları kaydetti:

“Buradan herkese sesleniyorum. Hayvanlar bizim üzere haddinden fazla önemli. Onlara lütfen bakalım, sahipsiz bırakmayalım. Önümüz kış, hayvanlar açgözlü sokakta yatıyor, yolda araba çarpıyor. Bunlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Sonuçta tığ varsak onlar üstelik var. Yemler çokça pahalı. Ben onlar haris kalmasın diye eve un almadım, çaça aldım. Barışma şartları zor amma onlara okşamak geçişsiz. Iyice emzirdiği yavruları var diye abla alıyorum. Ben bunu yapabiliyorsam sistem yapabilir. Çokça tahakküm bire bir ebat değil.”

Share: