Kuşatan Grup, 23’üncü Spor Salonu’nu Çanakkale’de açtı

– Saran Ekip, 23’üncü Spor Salonu’nu Çanakkale’de açtı

ÇANAKKALE – Çanakkale’dahi, Kuşatan Ana Ortaklık vasıtasıyla yaptırılan 23’üncü Atatürk Spor Salonu, Saran Kadro Umumi Heyet Başkanı Sadettin Saran’ın katılımıyla törenle hizmete açıldı.

Bilinçli ve metin ayrımsız sulp yetişmesine katkı icat etmek hedefiyle, yetişek ve spor alanlarında kurumsal içtimai ağırbaşlılık çalışmaları yürüten Muhasır Takım, geleceğin sporcularının yetişmesine destek olmaya devam ediyor. Bu tasavvur doğrultusunda ilk spor salonunu 2000 yılında açan Kuşatan Kadro, 22 yıldır Anadolu’nun herhangi bir bölgesinde spor salonları açarak Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı’na devrediyor. Türkiye genelinde ihtiyaç duyan illerde gençleri spora yönlendirmek, spor yapmalarına imkan temyiz etmek amacıyla bugüne kadar 22 spor salonu açan Muhasır Grup, 23’üncü spor salonunu Çanakkale’ye inşa etti. Muhasır Kol’un Ulu Önder Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün adını taşıyan 23’üncü spor salonu, Çanakkale’bile Cevatpaşa Ortaokulu’nda törenle hizmete açıldı. Kuşatan Ekip Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran vasıtasıyla açılışı yapılan ‘Atatürk Spor Salonu’ rastgele yıl olduğu üzere yeniden sarı-lacivert renklerle düz yazı edildi. Açılışa, Çanakkale Ilbay Yardımcısı Hakkı Ayrıntılı, İl Milli Yetişek Müdür Yardımcısı Garaz Balaban, Uzunköprü Şehremini Hırslı Becan, Alaşehir Şehremini Ahmet Öksüzcüoğlu, bozuk Mebus Mustafa Ilıcalı, İl Hars ve Turizm İl Müdürü Amaç Yılmayan, Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kasıt Iri, törende yaptığı konuşmada, Çanakkale’bile yaptırılan 23’üncü spor salonu amacıyla Saran Ana Ortaklık ailesine teşekkür ettiklerini söyledi.

Kuşatan Ekip Umumi Heyet Başkanı Sadettin Kuşatan ise, Türkiye’nin dört bir birlikte 22 spor salonu açtıklarını belirterek, “Bugün bilcümle bu arada 23’üncü spor salonumuzu açıp, Milli Terbiye Bakanlığına devredeceğiz. Bu kurumlu günde bizlerle beraber olduğunuz için haddinden fazla teşekkürname ederim. Ben bugün cemaat olduğum her şeyi spora borçluyum. Spordan kazandığımızı esasen spora yatırarak, gençlerimize ve ülkemize ulama fora etmek yeryüzü şişman amacımız. Tolstoy’un haddinden fazla sevdiğim bir lafı var; ‘Yaşadıklarınla değil, yaşattıklarınla anılırsın’ diye niteleyerek. Bu ülkenin gençlerine rüya, bindi olabiliyorsak, adamakıllı şeyler yaşatabiliyorsak bizden mutlusu namevcut. Atatürk; ‘Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür’ demiş. Tığ de bu yolda gençlerimize kucak açmaya devam edeceğiz. Çoluk Çocuk size verebileceğim arz iyi referans; ‘çok okuyun, çalışın, kendinizi sürekli geliştirin. Sigaradan ırak durun, güçlünün yanında değil, haklının yanı sıra olun ve bağımlı ki Atatürkçü olun’. bu arada da şehitlerimize rahmet diliyorum” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Çanakkale Ilbay Yardımcısı Hakkı Uzun, Sadettin Saran’a onurluk verdi. Törenin peşi sıra halk oyunları gösterisi sunuldu, spor salonunun açılışı gerçekleştirildi. Atatürk Spor Salonu küşat törenin ardından İl Milli Yetişek Müdürlüğü’ne devredildi.

Share: