Marmara Denizi’nde uluslararası yelken yarışları 2. gününde

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi yoluyla bu yıl 6.’sı planlı Uluslararası Süleymanpaşa Cup yelkenli yarışları ikinci gününde bitmeme etti.

Süleymanpaşa Belediyesi marifetiyle tevhit edilen ve bu yıl 6. kere gerçekleştirilen Arsıulusal Süleymanpaşa Cup yelkenli yarışları 8 ülkeden 313 sporcunun katılımı ile zaman ikinci gününde devam etti. Yelkenci sporcular, bu sabahleyin hazırlıklarını tamamladıktan sonra yelkenlerini Marmara Denizi’nin serin sularına bıraktı. Dönem boyu süren yelkenli yarışlarında ayrımlı ülkelerden yelkenciler, kıyasıya mücadele etti. Akşam Ezanı saatlerinde 2. periyot yarışları sona ererken, yelkenciler Yelkenli Kulübüne yanaştı. Yelken yarışları ferda gelgel muhalefeti durumuna bakarak devam edecek.

Tekirdağ’da düzenlenen Arsıulusal Süleymanpaşa Cup yelkenli yarışlarına; Azerbaycan, Bulgaristan, Şimal Makedonya, Malta, Yunanistan, Tayland, Ukrayna ve Türkiye’den 313 sporcu katılıyor. 5 aktarılma sürecek yelken yarışları sonucunda dereceye giren ülkenin sporcularına çeşitli ödüller verilecek. – TEKİRDAĞShare: