Monaco-Trabzonspor maçının ardından (2)

UEFA Avrupa Ligi H Grubu 3. haftasında Fransa’nın Monaco takımına 3-1 yenilen Trabzonspor’un teknik direktörü Abdullah Orion, gruptan çıkacaklarına inandığını söyledi.

Cebbar, maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında, maçta ilenç anlarının olduğunu belirterek, “Baziçe dengeli aynı baziçe. ‘Rakibin iki formasyonu var’ demiştik 4-4-2 başlamıştı, gidermek istiyordu. 7-8. an VAR ile beraber 10. dakika yediğimiz al iri var. Faul kazandık al bilgili yedik. Baktığımda kararın doğru olduğunu düşünüyorum. Sonrasında birlikte oyunu ağrımak istedik. Bazı Bazı olabiliyor, bu oyunun içinde bunlar var. Bu şekilde kırmızı anaç görmemiz akilane değil. Amma evvel gelen külliyen gol oldu.” dedi.

Sonrasında kararlı durmaya çalıştıklarını kaydeden Orion, şöyle devam etti:

“1-0 derun bağışlamak istedik esasta, oyunda devre arası ona göre biçimlenme değişikliği yapacaktık. Amma 45’te bu kat rakibin kazandığı ceza atışı ile can 2-0 yenmiş girdik. 2. yarıya aslında dediğim kadar 2-0 değil birlikte 1-0 girsek şekillenme değişikliğine gidecektik. Ama az buçuk elan oyunu 2-0 olarak sancımak ve geri bırakmak istedik. 55 ve 60. dakikalarda bu değişiklikleri yapacaktık. 55. dakikada 2 modül aktör değişikliği yaparken 3. golü duran global ve kornerden yedik. Sonrasında 2 değişikliği yaparak sahanın süresince rakibin durumuna göre 4-3-2 formasyonunu aldık. Sonrasında biraz daha topa erbap olduğumuzda, kâffesi çevirdiğimizde iyi bir gol bulduk.”

“Atamadığımız bitiş pasları var. ” diyen Orion, “Bu seviyede 90 zaman 11’e 10 yutturmak çokça basit tıpkısı proses değil. Oyunun içinden cebimize koyacağımız olumlu şeylerimiz de var, olumsuzluklar dahi var. Amma uluslararası seviyede bu kadar süre 10 kişi beklemek basit değil. Süreci bugün bakımından kaybettik. Grupta 6-6, 3-3, şeklinde puanlar. Önümüzde 3 karşılaşma var, 2’si içeride. Ben bu gruptan gani benzeri şekilde çıkacağımızı, kazanarak bitmeme edeceğimizi düşünüyorum. Yarından itibaren toparlanıp lige yeryüzü gani şekilde hazırlanacağız.” ifadelerini kullandı.

Gruptan çıkabilme şansına ilişkin üstelik Orion, “Bugün şu an itibarıyla önümüzdeki Monaco maçını değil buradan zaten bunun analizi yapılacak, düşüncesiz bildirim toplantısı yapılacak. Amma 4 bölüm sonradan bire bir loda maçı daha var. Önümüzdeki hafta Kasımpaşa, Monaco ve Beşiktaş maçları var. parça parça bunlara hazırlanacağız. Olur gruptan cümle çıkabilir. Son 3 maçımızın 2’si zat evimizde.” değerlendirmesinde bulundu.

Orion, takıma bindi veren taraftarlara de teşekkür etti.

Hakem kararlarına birlikte değinen Avcı, şunları kaydetti:

“11’e 11 bitmeme etse belki üstelik kazanabiliriz, tekrar kaybedebiliriz, berabere bitebilir. Ama oyunun içre temelli olma ihtimalinizin yüksek bire bir oyunda hakeza tıpkı durumla karşılaştık. Oyunun içre hakemlerle ilişik yer ufak bir şeyim bulunmayan. Verdiği kararların bence hepsi akıllıcasına. Bizim kabilinden benzeri takımın bu seviyede 10 yaşama kalmaması gerekiyor. Kendi oyuncumu o anlamda sorgulayabilirim. Oyun üzere elhak onu sorgulayacağız.”

Clement’in açıklamaları

Monaco Maharet Direktörü Philippe Clement ise oyuna ferah başladıklarını belirterek, “Maçtan önceki biz bunu çalıştık. 10. dakikada rakibimiz kırmızı anaç gördü, ardından gol bulduk amma 80 dakika tıpkısı karşılaşma elan vardı. 80 dakikayı dönüştürmek zordu. 2 ve 3. golü üstelik attık. Ego çok mutluyum. Trabzonspor’un golü şanstı, o golü beklemiyorduk. Oyuncu değişiklikleri yaptım, bambaşka takımla oyuncularımla bu galibiyeti aldık.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımların gruptan gezinti şansını üstelik değerlendiren Clement, “4 takım bir seviyede, şansları bile değer. Dizge puan kazandı, fakül kaybetti. Tümce için 3 karşılaşma var, final olacak. Haftaya Trabzon’a gideceğiz. Trabzonspor’un stadında bizi neler bekliyor siz düşünün. Yandaş çokça yunak olacak. Haftaya bizi ne bekliyor soru işareti.” şeklinde konuştu.

Share: