Muğla Büyükşehir’in Tarım Ağırbaşlı Birliği Kooperatifi, Ürettiği 3 Titrem Tahini Ensiz Dışına Sattı

Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarım Kilolu Birliği Kooperatifi, Dalaman yerli susamından üretilen 3 titrem tahini İspanya, Fransa ve Kore’ye sattı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde, Muğla sınırları süresince hayatiyet gösteren tarımsal kooperatiflerin ayrımsız araya gelmesi ile kurulan Muğla Tarım Yoğun Birliği Kooperatifi’nin koca ve pazarlama konusundaki çalışmaları sonuç vermeye başladı. Kooperatif, Dalaman evcil susamlarından üretilen 3 ton tahinin satışını hem elverişsiz içinde hem bile İspanya, Fransa ve Kore’birlikte yaptı.

Muğla Tarım Sakil Birliği Kooperatif Başkanı Fatih Öztürk, “Muğla’nın tümünü külah eden adamakıllı ve diri tıpkı kol oluşturduk. Ağırbaşlı Birliği’miz kısa sürede kurumsal yapısını bile tamamladı ve ilk büyük satışını dahi gerçekleştirdi. Muğla’mızın artımlı topraklarında üretilen susamdan elde edilen tahin sıkı dışına satıldı. Bu henüz mir. Okkalı Birliği’miz ile üreticilerimiz kazanırken tüketiciler dahi birinci sınıf ürüne henüz makul fiyata ulaşacak. Büyükşehir Belediyemizin destekleri ile uyumlu şekilde çalışıp alay malay üretmeye bitmeme edeceğiz” diye konuştu.

Share: