Muğla’da 4 bin 174 afetzede mektepli okullara yerleştirildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle Muğla ve ilçelerine mevrut 4 bin 174 afetzede mektepli akıllıca okullara kaydedildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü marifetiyle 13 ilçede kurulan eğitim müzakere masalarında, deprem bölgesinden gelen ailelere terbiye üzerine rehberlik ve yönlendirme çalışmaları yapıldı.

Yetişek müracaat masalarında memur personel vasıtasıyla beherglas veliye ulaşılarak proses hakkında bilgi verildi.

Afet bölgelerinden gelerek Muğla’da mihman edilen 4 bin 174 mektepli, metin ve emniyetli tıpkı şekilde kendilerine sunma akla yatkın okullara yerleştirildi.

Depremzede öğrencilerin yerleştiği okullarda öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Yetişek Müdürü Emre Öz, öğrencilerle ahbapça etti.

Afet bölgesinden gelen çocuklarla eğitim öğretime kullanılmamış umutlarla başladıklarını anlatım eden Çay, “Muğla yetişek ailesi namına öğretmenlerimiz, velilerimiz ve geleceğimiz gençlerimizle yegâne yürek yerine bu ağırlık günleri atlatıp yaraları hep birlikte kaplamak için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri yoluyla hareket bölgesinden gelenlere psikososyal destek verildiği belirtildi.

Share: