Muğla’da Afet Koordinasyon ve Istimara Toplantısı yapıldı

Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, depremden etkilenen illere gönderilecek insani yardımların ve Muğla’ya mevrut depremzedelere sunulan hizmetlerin değerlendirildiği derinti düzenlendi.

Reze Kaymakamlığı’ndaki salonunda planlı toplantıda konuşan Gödeş, devletin afetzede vatandaşlar üzere tamam imkanlarını seferber ettiğini söyledi.

Afet bölgesine yapılan yardımların hız kesmeden bitmeme ettiğini tabir fail Yağlı, Muğla’da konuk ettikleri depremzedelerin rastgele soy ihtiyacını eğlemek ve yaralarını çalmak amacıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini rapor etti.

Besili, şimdiye kadar Reze’den deprem bölgesine 666 tır insancasına arkalama malzemesinin yağız yolu, deniz yolu, askeri gemilerle ve askeri uçaklarla gönderildiğini belirterek, destekte veren parçalanmamış vatandaşlara, aksiyon insanlarına, sivil cemiyet kuruluşlarına, göz ve borsa başkanlarına, gönüllülere ve çalışmalarını layenkati sürdüren yekpare personele teşekkür etti.

Depremzedelerin esenlik kontrolleri ve ihtiyaçları gideriliyor

Öte yandan, Muğla’da mihman edilen depremzedelerin afiyet ihtiyaçlarının İl Keyif Müdürlüğü ekiplerince giderildiği dahi belirtildi.

Deprem bölgesinden Muğla’ya mevrut depremzedelerden 3 bin 700’ünün barınma alanlarındaki revirlerde afiyet taramasından geçirilerek muayene edildiği, 11 bin 384 afetzede ile kıpırdak esenlik hizmeti ekiplerinin benzeri konuşma sağladığı anlatım edildi.

Kamu hastanelerinin ivedi servis ve polikliniklerine bugüne kadar 5 bin 106 hastanın başvurduğu, bu hastalardan 71’inin servislere yatırıldığı, 65’inin dahi tedavisi tamamlanarak taburcu edildiği öğrenildi.

Share: