Nevşehir Saylav Cingöz: “Başkanımız Talas’a derece katmış”

SELIM Öğür Nevşehir Saylav Mustafa Uyanık, Talas Belediyesinin çalışmalarından övgüyle bahsederek, “Sayın Şehremaneti Başkanımız, Talas’a değer katmış” dedi.

‘2023’e Doğru Kent Buluşmaları’ çerçevesinde Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay ve 20’ye yakın milletvekiliyle Kayseri’de bulunan DOĞRU Tümen Nevşehir Mebus Mustafa Bitirmiş, Talas’ta uray tarafından yapılan çalışmalar üzerine bilgiler aldı. İlk yerine Talas Şehremini Mustafa Sert, SELIM Öğür İlçe Başkanı Hasan Nuri Kuş, meclis üyeleri ve düzenleme mensuplarıyla ilçedeki esnaf ve vatandaşlarla buluşan Milletvekili Açıkgöz, daha bilahare Talas Belediyesi’ne geçti. Buradaki toplantıda planlı icraat ve projelerle ilgili bilgiler düz Uyanık, yaptığı açıklamada 2023’e giden yolda bütün gelişigüzel çalıştıklarını belirterek, “Sayın Başkanımızın yaptığı sunumdan çokça mutlu olduk. Sunumda icap enfrastrüktür gerekse sair çalışmaların çok iyice olduğunu gördük ama ayrımsız husus dikkatimi çekti. Başkanımızın sosyal belediyecilikle ilgili çalışmaları anlatırken patırtılı tonundaki heyecanının arttığını hissettim. beher garibana veya vatandaşımıza bağlantı eden bire bir yaklaşım içerisinde. Sayın cumhurbaşkanımızın de bahsettiği içtimai belediyecilik işte bu” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmasında Asetat Basar’yı da değerlendiren Güllabi; “Belirgin Hane kabil tıpkısı faaliyet haddinden fazla sunturlu bir örnek. Elan bir nice çalışmaları gördük. Mustafa Başkanımıza teşekkürname ediyorum. Talasımıza derece katmış. Talas, yetik, yaşanılacak bir yer reşit. Içtimai belediyecilikte çok güzel örnek olmuş. Başkanımızın bunları yaparken bütün teşkilatla yaptığını söylemesi adi çok anlı şanlı. Geldik gördük çok beğendik. Çok mutlu olduk. Bütçeyi doğru kullanması, kaynakları makul kullanması, hayırseverlerle işbirliği içerisinde olması, sosyal belediyecilik, belirgin belediyecilik, elan bir nice konudaki çalışmaları amacıyla teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Talas Şehremini Mustafa Yalman da, DÜRÜST Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Uyanık’ün teşkilatın seçme kademesinde fariza almış kocaman tıpkısı insanoğlu olduğunu belirterek, “Tığ kendisinden çok yararlanma ettik. Cenabıhak razı olsun. Orta Rum mebus kendisine çalıştı. Bugün birlikte burada bizleri dinledi. Katkılarından yağlık teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Toplantının arkası sıra Komutan Yalçın, Nevşehir Mebus Mustafa Kurnaz’e biber dolması çeşit hediye etti. – KAYSERİ

Share: