Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri’nin ardından

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Türkiye’dahi saftirik spor branşlarını her sabık dönüş elan de geliştirmeye himmet göstereceklerini söyledi.

Hatipoğlu, Tokat’ta gerçekleştirilen Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Türkiye Okçuluk Federasyonunun 2022 yılı canlılık programında meydan düzlük Türkiye Kupası Finalleri’nin 24-25 Eylül tarihlerinde Sınır Tokat Hıdırlık Köprüsü’nde gerçekleştirildiğini belirten Ilbay Hatipoğlu, Tokat’ın sunturlu benzeri organizasyona ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Bu cins faaliyetlerin kentte amatör spor branşlarına ilgiyi artırdığına meni eden Hatipoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Tarihi mekanda Türkiye Kupası Finalleri’ni yaptık. Olimpiyat şampiyonumuz Mete Gazoz, okçulukta önde gelen sporcularımız, ilimize geldi. İlimizde okçuluk faaliyetlerinin gelişmesi hedeflenmiş oldu. Gençlerimiz, denk alabilecekleri olimpiyat şampiyonumuz Mete Gazoz ile bir araya geldi. Onu yakından tanışıklık imkanı buldular. Bu anlamda okçuluk şampiyonamız başarıyla sonuçlandı.”

Dünkü dallarda olimpiyat, acun başarılarının büyük önem taşıdığını dile getiren Numanoğlu, “Bu anlamda ülkemizde çolpa spor branşlarını temas güzeşte gün elan de geliştirmeye gayret göstereceğiz. Hem okçuluğun hem diğer tor spor dallarının çocuklarımız marifetiyle yapılabilmesi, gerçekleştirilebilmesi iri ayrımsız ehemmiyet taşımakta. Biz da bu doğrultuda yekpare yetişek faaliyetlerimizi yönlendireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: