Osmaniye’de Ekmeğin Fiyatı 4 Liradan, 5 Liraya Bundan Sonra: “Tıpkısı Atlatmak Yiyoruz Onu da Yiyemeyeceğiz Bundan Sonra. İki Atlatmak Alıyordum, Tıpkısı Ekmeğe Düşürdüm”

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’dahi; dört teklik olan 200 gram savuşturmak 10 gram artırıldı, 5 liralık oldu. Zamma reaksiyon gösteren benzeri yurttaş; “Aynı savsaklamak yiyoruz onu bile yiyemez olacağız çıktı. Hangi yapalım günlük iki atlatmak alıyordum, bire bir ekmeğe düşürdüm” dedi.

Osmaniye’dahi, dört liralık olan 200 gram paketlemek tıpkısı lira zamlandı, gramı de 10 gram artırıldı. Vatandaşlar, savsaklamak zammına reaksiyon gösterdi.

“RASTGELE ŞEYE BINDIRIM GELİYOR”

Bire Bir vatandaş, “Bu savsaklamak 10 lirada olur anlaşılan, daha çok yapacak bire bir husus bulunmayan. Benzeri ekmek yiyoruz onu üstelik yiyemez olacağız daha çok. Ne yapalım? Günce 2 ekmek alıyorduk, 1 ekmeğe düşürdük” dedi.

Bire Bir başka vatandaş ise “Insan yapacağı aynı öz bulunmayan başka bire bir madde yapmaz kim işi bu, işi bu işi.. Ayrıksı benzeri molekül yapmaz kim” diye konuştu.

Eksantrik benzeri yurttaş ise, “Normal, piyasaya göre gelişigüzel molekül uçuyor. Asgari ücrete remiks geldikçe kent ekmeğine de bindirim geliyor her şeye remiks geliyor. Ondan kontekst halkımıza Allah yardımcısı olsun” dedi.

Savuşturmak kayran apayrı benzeri vatandaş, ” Türkiye’nin yüzde doksanında paketlemek böyle bindirimli. Zorlanan bile tamam çok savmak yiyen zorlanabilir, zorlanır” diye konuşurken ayrıksı bir yurttaş, “Alıştık bu zamlara inşallah ucuzlar” dedi.

Share: