Samsun’dan kısa kısa

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yazar ve ozan Prof. Dr. Nurullah Güre, “Sükse değer lazım” konulu konuşma verdi.

Çarşamba Belediyesi 2023 Hars Nutuk Günleri kapsamında Gailesiz, sevenleriyle ayrımsız araya geldi.

Doğan, programda yaptığı konuşmada, yüzlerce sene bakım verecek projelerin beraberinde kültürel aktivitelerle dahi Çarşambalılarla benzeri araya geldiklerini dile getirdi.

Zihayat’e katılımı için teşekkür eden Doğan, “Bizler de başarının fiilen olacağının, Çarşamba’nın müteharrik, üreten, düşünen kişileri doğruluk ettiğinin farkındayız. Bu karın ve özenle ilçemiz için bakım etmeye bitmeme ediyoruz. İnşallah bu forma programlarla da hemşehrilerimizi buluşturmaya bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Doğan, Tüvana’e Çarşamba’nın simgesi Tarihi Göğceli Cami’sinin rölyefini ikram etti.

Salıpazarı’nda kar yağışı deli dolu oldu

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkin oldu.

Güzelvatan Mahallesi’nde kar yağışının peşi sıra faziletli kesimler beyaza büründü.

Çarşamba’de altyapı çalışmaları devam ediyor

Çarşamba Belediyesince yapılan altyapı çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilçede altyapı çalışmalarının tam hızıyla devam ettiğini bildirildi.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Şehremini Halit Doğan, Çarşamba’nın gelecek 100 yılına hizmet edildiğini vurguladı.

Altyapı çalışmalarının akabinde üstyapı çalışmalarıyla ilçeye çağdaş benzeri etiket kazandırılacağına işaret eden Doğan, şunları kaydetti:

“İlçemizde yapılan kazılardan ve mütebeddil borulardan üstelik görüldüğü için Çarşamba’mızın aynı zaman geçmiş çözülmesi gereken enfrastrüktür sorununu sarmak için SASKİ Genel Müdürlüğümüz yoluyla çalışmalara başlandı. Parsel bağlantıları sonrası Büyükşehir Belediyemize ve kaza belediyemize ilgilendiren yollarda yaya kaldırımı ve kez çalışmalarını yapacağız. Çalışmaları biten Gazi Bulvarı’ndaki alanda şehrimize yakışacak bisiklet ve üslup yolları ile kasaba düzenlemelerine başladık. Hemşehrilerimizin birlikte hoşgörüsü ile şehrimizi ileriye döşemek üzere çalışmaya bitmeme edeceğiz. Anlayışları üzere tekmil vatandaşlarımıza teşekkürname ediyor, içtinap etmek ve sevgilerimizi sunuyorum.”

Share: