Şehit oğlunun çoraplarını depremzedelere gönderen baba konuştu

Yalova’da, üstünde “Şehidimin giyemediği çorapları” notu kâin çorapları yardım merkezine bırakan şehit babası Şemsettin Sarp, “Çorap dediğiniz benzeri molekül değil amma bakmaya, dokunmaya kıyamıyor insan. Onları oraya makul gördüm. Kutsal aynı yere gitsin istedim.” dedi.

Hayırseverler, şekil üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen vatandaşlar için oluşturulan yardım toplama merkezlerine destekte mevcut olmak üzere ciddi şekilde geliyor.

Yalova Belediyesinin arkalama merkezine revan, 2016 yılında El Bab’birlikte martir olan Uzman Çavuş Şanlı Sezai Sert’ın babası Şemsettin Dik bile elindeki paketleri görevlilere tasdik etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi vasıtasıyla ulaşılan cet Sert, 7 senedir şehidin emanetlerini sakladığını belirterek, “3-5 çift çorap. Çölde bire bir kum tanesi büyüklüğünde bile değil amma domuzuna benzeri yere gitsin istedim ve onları götürdüm verdim. Allah razı olsun hepsinden da. Bu 81 ilde olan benzeri deprem. Sadece 14 ilde, 10 ilde değil, 81 ilde oldu. Hepimizin yüreği yanıyor. Bizler bugünler amacıyla varız. Derneğimiz bile başkanımız birlikte sağ olsun, tümce ahali birliğiyle tıpkısı şeyler yapmaya çalışıyoruz. çam sakızı güdücü armağanı.” diye niteleyerek konuştu.

Yüce Sezai Sert’ın çorapları giyemeden şehit düştüğünü ve eşyalarına gözü kadar baktığını anlatan Dik, “Çorap dediğiniz tıpkısı husus değil ama bakmaya, dokunmaya kıyamıyor kayırıcı. Onları oraya akıllıca gördüm. Lahut tıpkı yere gitsin istedim. Ihtimal tıpkı çorap hiçbir husus amma anca duygulandım ve gönderdim.” ifadesini kullandı.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Martir, Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi Başkanı Özcan İla ise Dik’ın davranışının herkesi duygulandırdığını dile getirerek şunları kaydetti:

“Tanrı devletimize, milletimize gösterişli bukağılık versin. Allah yardımcımız olsun. Martir ailelerimizin da önce günden beri gösterdiği reaksiyon, martir babamızın şehidimizin emanetini depremzedelere yollaması dünya kendisine birlikte Yalova yerine dahi hepimizi duygulandırdı. Bugünler yaralarımızı saracağımız, bağlanak ve beraberliğimizi güçlendirmemiz müstelzim eyyam. Tanrı yardımcımız olsun.”

Toplum Örgütü kendisine gücük müddet içerisinde koku bağışı yapacaklarını ifade eden İla, depremzedeler için topladıkları yardımları birlikte AFAD’ın hesaplarına aktaracaklarını söyledi.

Share: