Şehit oğlunun çoraplarını depremzedelere gönderen babanın sözleri yürekleri dağladı: Şerif bir yere gitsin istedim

Hayırseverler, eşkâl üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen vatandaşlar için oluşturulan müzaheret çokluk merkezlerine destekte mevcut olmak amacıyla bunaltıcı şekilde geliyor. Yalova Belediyesinin arkalama merkezine giden, 2016 yılında Ahali Bab’da martir olan Uzatmalı Çavuş Şanlı Sezai Dik’ın babası Şemsettin Sarp birlikte elindeki paketleri görevlilere doğrulama etti.

“HEPİMİZİN YÜREĞİ YANIYOR”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi vasıtasıyla ulaşılan baba Dik, 7 senedir şehidin emanetlerini sakladığını belirterek, “3-5 koşa çorap. Çölde tıpkısı kum tanesi kadar üstelik değil ama iyice benzeri yere gitsin istedim ve onları götürdüm verdim. Tanrı razı olsun hepsinden de. Bu 81 ilde olan bir deprem. Sadece 14 ilde, 10 ilde değil, 81 ilde oldu. Hepimizin yüreği yanıyor. Bizler bugünler amacıyla varız. Derneğimiz da başkanımız da iyi olsun, tümce umum birliğiyle tıpkısı şeyler yapmaya çalışıyoruz. çam sakızı sürücü armağanı.” diye niteleyerek konuştu.

“ŞERIF BİR YERE GİTSİN İSTEDİM”

Mualla Sezai Yalman’ın çorapları giyemeden şehit düştüğünü ve eşyalarına gözü kabilinden baktığını anlatan Yalman, “Çorap dediğiniz aynı madde değil amma bakmaya, dokunmaya kıyamıyor kayırıcı. Onları oraya makul gördüm. Kutsi tıpkı yere gitsin istedim. Belki tıpkısı çorap hiçbir molekül ama öyle duygulandım ve gönderdim.” ifadesini kullandı.

“HEPİMİZİ DUYGULANDIRDI”

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi Başkanı Özcan İla ise Yalman’ın davranışının herkesi duygulandırdığını dile getirerek şunları kaydetti:

“Cenabıhak devletimize, milletimize ağırbaşlı kuvvet versin. Tanrı yardımcımız olsun. Martir ailelerimizin dahi önceki günden beri gösterdiği tepki, şehit babamızın şehidimizin emanetini depremzedelere yollaması topluluk olarak dahi Yalova olarak birlikte hepimizi duygulandırdı. Bugünler yaralarımızı saracağımız, bağlantı ve beraberliğimizi güçlendirmemiz müstelzim eyyam. Cenabıhak yardımcımız olsun.”

Topluluk kendisine kısa süre içerisinde kan bağışı yapacaklarını rapor fail İla, depremzedeler için topladıkları yardımları de AFAD’ın hesaplarına aktaracaklarını söyledi.

Share: