Şehit oğlunun giyemediği çorapları bağışlayan ağababa: “Çorap dediğiniz bir şey değil amma bakmaya kıyamıyor, dokunmaya kıyamıyor eş”

Martir oğlunun giyemediği çorapları bağışlayan ağababa: “Çorap dediğiniz tıpkısı madde değil ama bakmaya kıyamıyor, dokunmaya kıyamıyor herif”

YALOVA – Yalova Belediyesi tarafından, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında planlı arkalama kampanyasına şehit oğlunun aldığı fakat giymesinin talih olmadığı çorapları bağışlayan ata Şemsettin Dik, “Çorap dediğiniz ayrımsız şey değil ama bakmaya, dokunmaya kıyamıyor herif. Onları oraya akla yatkın gördüm. Şerif benzeri yere gitsin istedim” dedi.

Yalova Belediyesi yoluyla düzenlenen kampanyada “Şehidimin giyemediği çorapları” notuyla gönderilen yardım malzemesini 2016 yılında Halk Bab’birlikte Martir olan Uzm. Çvş. Mehabetli Sezai Dik’ın babası Şemsettin Sert’ın olduğu ortaya artık. Gazetecilerin Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi’nde ulaştığı ağababa Şemsettin Sert, 7 senedir şehidin emanetlerimi sakladığını belirterek, “3-5 koşa çorap. Çölde aynı kum tanesi büyüklüğünde bile değil ama fena hâlde benzeri yere gitsin istedim ve onları götürdüm verdim” dedi.

Birkaç dünyalık yük henüz bağışladığını anlatan Dik, notu arkalama çokluk yerindeki çalışanların kendisi namına yazdığını belirterek, “Cenabıhak razı olsun hepsinden dahi. Bu 81 ilde olan bir yer sarsıntısı. Takkadak 14 ilde 10 ilde değil. 81 ilde oldu. Hepimizin yüreği yanıyor. Bizler bugünler amacıyla varız. Derneğimiz da başkanımız da sıhhatli olsun tümce ahali birliğiyle ayrımsız şeyler yapmaya çalışıyoruz. acı sakız güdücü armağanı” diyerek konuştu.

Yüce Sezai Sarp’ın çorapları giyemeden şehit düştüğünü ve eşyalarını gözü kabil sakladıklarını anlatan ata Sarp, “Çorap dediğiniz ayrımsız özdek değil amma bakmaya kıyamıyor, dokunmaya kıyamıyor âdem. Onları oraya akıllıca gördüm. Lahut tıpkısı yere gitsin istedim. Mübarek tıpkı yere gitsin dedim. Ihtimal tıpkısı çorap hiçbir husus amma öyle duygulandım ve gönderdim” dedi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Yalova Şubesi Başkanı Özcan İla bile martir babasını davranışının herkesi duygulandırdığını dile getirerek, “Cenabıhak devletimize, milletimize ağır bilek versin. Cenabıhak yardımcımız olsun. Martir ailelerimizin da önceki günden beri gösterdiği aksülamel, martir babamızın şehidimizin emanetini depremzedelere yollaması zümre namına de Yalova adına dahi hepimizi duygulandırdı. Bugünler yaralarımızı saracağımız ve ilişki ve beraberliğimizi güçlendirmemiz gereken günler. Tanrı yardımcımız olsun” İfadesini kullandı.

İla üstelik dernek adına gücük süre ortamında depremzedeler amacıyla topladıkları yardımları AFAD’ın hesaplarına göndereceklerini söyledi.

Share: