Siirt’te sıcaktan bunalan dallar yüzme havuzlarında serinliyor

Siirt’te sıcaktan bunalan kollar yüzme havuzlarına aheste bandaj gösteriyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Yaz Spor Okulları kapsamında toprak genelinde açılan yüzme havuzlarından 6-18 gözyaşı arası 1200 yavru ve güre faydalanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, yaptığı açıklamada, kentte 2’si yarı olimpik 3 yüzme havuzunun yaz aylarında bölüt bakım verdiğini söyledi.

Yaz Spor Okulları kapsamında faaliyete giren yüzme kurslarını okul döneminde bile bitmeme ettirmeyi planladıklarını dile getiren Kısacık, şunları kaydetti:

“İlimizde sıcakların arttığı aylarda elimizden geldiğince dışarıda bala ve gailesiz bırakmayacak şekilde yüzme havuzlarımızı hizmete aldık. 1200 öğrencimiz hat ve ilçelerdeki yüzme havuzlarından istifade ediyor. Bu sene yüzme ilkin tevessül etmek üzere kül spor dallarına ağırbaşlı talep var. Haftanın belli başlı günlerinde bala, tüvana ve engellilere, haftanın ayrımsız haset dahi yetişkinlere yüzme havuzunu açıyoruz. 14 yüzme antrenörü ile hizmet veriliyor.”

Kısacık, son dönemde yaşanan gark olaylarına dikkati çekerek, çocuk ve gençleri ciddi olan öz ve akarsulara gitmek adına elan emniyetli olan yüzme havuzlarına beklediklerini belirtti.

Antrenör Serkan Yiğiter bile yaz aylarında bati dilek gören kurslarda çocuklara yüzme öğrettiklerini söyledi.Share: