Son an haberi… Diyarbakır E Tipi Kodes boşaltıldı, yıldırıcı sergerde Şemdin Sakık Elazığ’a gönderme edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sabık sene Diyarbakır’da katıldığı programda, “Diyarbakır Cezaevi’ni geçenlerde boşaltıyor ve kültür merkezi yerine sizlerin hizmetine sunuyoruz” dediği mapushane, cumartesi haset kente yapacağı musahabe öncesi 1 günde boşaltılırken, cezaevinde mevcut 270 mahkumdan biri olan terör örgütü neymiş elebaşlarından ‘Parmaksız Zeki’ kod isimli Şemdin Sakık, Elazığ E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumuna atıf edildi.

15 Mart 1998’de yıldırı örgütü PKK’dan ayrılıp KDP Peşmergelerine sığınan ve 13 Nisan 1998’de Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin Duhok kentinde düzenlenen tıpkısı askeri operasyonda kardeşi Arif Sakık ile birlikte yakalanarak Türkiye’ye getirilen yıldırı örgütü sanki elebaşlarından Şemdin Sakık, gönderme edildiği adli makamlarca tutuklanarak Diyarbakır E Tipi Bağlı Ceza İnfaz Kurumuna teyit edilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır E Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu’nun müzeye çevrileceği talimatları konusunda 270 mahkum ve 170 personeli kâin delik boşaltıldı. Boşaltılan cezaevindeki mahkumlar başka cezaevlerine sevk edilirken, terör örgütü neymiş elebaşlarından Şemdin Sakık Elazığ E Tipi Ceza ve İnfaz Kurumuna nakledildi.

Güllabi ekiplerinin aldığı mıhsıçtı ilaç ve tedbirleri altında Elazığ’a sevk edilen Sakık’ın naklinin problemsiz bir şekilde gerçekleştirildiği belirtildi. – DİYARBAKIR

Share: