Süper Kupa’nın şampiyonlarından Başkan Vidinlioğlu’na ziyaret

Hentbol Süper Kupa Şampiyonu Kastamonu Belediyespor’un ustalık kadrosu ile oyuncuları, Kastamonu Belediye Reisi Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ülfet ederek kazandıkları kupayı takdim etti.

THF Kadınlar Süper Yürek maçında Konyaaltı Belediyesi’ni 36-31 yenen Kastamonu Belediyesi, 4.kez Süper Yürek’yı kazandı. Şampiyonluğun arkası sıra Kastamonu Belediyespor Pakt Başkanı Mustafa Güzel, Danimarkalı Çalıştırıcı Claus Mogensen ve oyuncular, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’nu ziyaret etti.

Ziyarette oyuncularla yegâne yegâne ilgilenen Başbuğ Vidinlioğlu, Süper Yürek karşılaşmasında gösterdikleri performanstan ötürü ustalık ekibi ve oyuncuları tebrik etti.

2022 yılını 3 kupayla kapatmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kastamonu Belediye Reisi Galip Vidinlioğlu, “Sporcularımız bizleri ziyarete geldiler. Süper Kupanın sahibi adına sezonun önce kupasını dahi almış olduk. Hem Türkiye Şampiyonu gelmek hem da Süper Kupayı kabul etmek epey Kastamonu’muza yakıştı. Zaman üstelik açıldı. İnşallah Şampiyonlar Ligi’nde bile maçlarımız bitmeme edecek. Kütle Şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve sonuç kendisine Süper Kupa’nın sahibi olan temsilcimize ayrımsız Avrupa Kupası yakışmaz mı? Tabii yerinde. Biz temsilcimize inanıyor ve güveniyoruz. İnşallah şehrimize aynı Avrupa Kupası de getireceklerdir. Yöneticilerimize, teknik ekibimize ve sporcularımıza eskimemiş sezonda başarılar diliyorum. Bu bağlamda EHF Şampiyonlar Ligi maçı çerçevesinde Form Spor Salonumuzda Cumartesi günü saat 17.00’birlikte WHC Buducnost BEMAX takımıyla karşılaşacağız. Yekpare hemşerilerimizi takımımızı beslemek üzere tribünlere çağırma ediyorum” dedi.

Danimarkalı Antrenör Claus Mogensen ise yeni sezona Süper Kupayı kazanarak başladıkları amacıyla çok bahtiyar olduklarını ifade ederek, “Süper Kupa’bile gösterdiğimiz başarıyı hafta sonu oynayacağımız karşılaşmada üstelik göstereceğiz. Çalmak amacıyla sahaya çıkacağız. Kastamonu’ya 2 puanı kazandıracağız. Örtmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Haddinden Fazla ongun hazırlandık. Tamam Kastamonu’yu tribündeki yerleri almalarını ve bizleri desteklemelerini istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

2022 yılında 3 yürek kazanarak Türk el topu tarihine adını yazdıran Kastamonu Belediyespor, 10 Ilkgüz Cumartesi haset saat 17.00’üstelik Şampiyonlar Ligi önce maçında Karadağ temsilcisi WHC Buducnost BEMAX karşılaşacak. – KASTAMONU

Share: