Turistlere İstanbul’u tanıtıcı Uşaklı tüvana kız, Japonya’ya eş gitti

Turistlere İstanbul’u tanıtan Uşaklı dinç kız, Japonya’ya kadın gitti

UŞAK – İstanbul’birlikte turistlere İstanbul’un tanıtımı sırasında tanışan Ayşegül Acara ve Japonyalı Takayuki Nagayama çifti, Uşak’ta planlı müstehzi düğünle acun evine girdi. Düğünde tüvana çiftin Japonyalı ve Uşaklı akrabaları çifti serbest bırakmazken eloğlu Nagayama’nın hayalet ve oyun havaları oynaması düğüne adeta ulam kattı.

Üniversite okumak amacıyla gittiği İstanbul’dahi senkronik kendisine turistlere de kenti tanıtıcı Uşaklı Ayşegül Enerjik, bu tam Japonyalı Takayuki Nagayama ile tanıştı. sıkça karşılaşan koşa, Ayşegül Enerjik’ın üniversiteyi bitirip Japonya’üstelik gelişim bulmasıyla daha de samimi oldu. Sevgili olduktan sonradan dahi acun evine girmeye değişmeyen veren dinç çift, Çeltek’ta düzenlenen düğünle evlendi. Site merkezinde düzenlenen düğüne tendürüst çiftin Çeltek ve Japonyalı kâh yakınları katıldı. Renkli görüntülerin oluştuğu düğünde Japonyalı güveyi ve davetlilerin baziçe havaları oynaması ve halay çekmeleri da kaşe vurdu.

Düğünde arkadaşlarıyla yaşadığı mutluluğunu paylaşan Uşaklı gelin Ayşegül Acar, “Tığ Türkiye’dahi tanıştık. Ben turistlere İstanbul’u gezdiriyordum, Takaya’de etrafı gösteriyordum. Sonrasında imdi konuşmaya başladık. Ego üniversiteden çıkışlı olduktan sonradan de Japonya’da gelişim bulup oraya taşındım o zamandan beri dahi beraberiz” dedi.

Genç çifti görenlerin şaşkınlıklarını gizleyemediklerini dahi sözlerine ekleyen Ayşegül Acar, ülkeler arası vatandaşların tanışmasının bile hoşgörülü olmadığını, kültürler arası analog ve ayrılıklar olduğunu ve genel olarak güzel aksülamel aldıklarını da sözlerine ekledi. Kültür farklılıklarına değinen Acar, “Dernek bizde haddinden fazla farklı, onlarda çokça ayrımlı. Örneğin ana ve babası geldi, umumi namına kız rıza nasıl tamam, düğün zahir oluyor diyerek. Örneğin arabaların barhana yapması birlikte acayip oluyor. Benim üzere orada yaşarken kemirmek konusu yahut onların zat kültürlerinde garibime giden şeyler oluyor. Ilımlı yolu bulup anlaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Yeni kültürler tanımanın pir olduğunu belirten Takayuki Nagayama ise “Nereden olduğu eke değil, iyi olduğu amacıyla onu seviyorum. Ilkin Japonya ve Türkiye arasında yaşamım geçtiği için Türkiye’yi seviyorum. Yemek ve kültürel açıdan üstelik Türkiye’yi seviyorum” ifadelerini kullandı.

Share: