Ücretsiz yemek imkanından 31 bin öğrenci yararlanıyor

Ordu’dahi 31 bin öğrenci Milli Yetişek Bakanlığının ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

İl Milli Yetişek Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, AA muhabirine, öğrencilerin bedensel ve zihnî gelişimlerini yeryüzü gür şekilde tamamlamaları için sağlıklı beslenmenin heybetli olduğunu söyledi.

Bu doğrultuda ücretsiz kemirmek hizmetinin yetişkin bir destek programı olduğunu belirten Vargeloğlu, kentte 19 ilçede taşımalı yetişek kapsamında 25 bin, pansiyonlu okullarda 5 bin ve ekol öncesinde 1000 başlamak üzere toplamda 31 bin öğrencinin bu imkandan faydalandığını anlatım etti.

Vargeloğlu, öğrencilerin taşımalı terbiye kapsamında bir kez, pansiyonlarda ise sabah, nısfınnehar, vuzuh ve akşam ezanı defa tutmak için toplamda 4 sefer kemirmek hizmeti aldığını kaydetti.

Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere sağladığı ücretsiz yemeklerin meslek liseleri, pansiyon okulları ile öğretmenevleri marifetiyle hazırlandığını aktaran Vargeloğlu, şöyle konuştu:

“Hazırlanan bu yemekler besin mühendisleri eşliğinde alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından temiz ortamlarda hazırlanmaktadır. Mukteza numuneler alınarak ve denetimler vaktiyle yapılarak bu yemekler öğrencilerimize sunulmaktadır. Bu üstelik ilimizde haddinden fazla balaban kıvançla karşılanmaktadır. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Uygulamadan yararlanan öğrenciler üstelik memnuniyetlerini dile getirdi.

Share: