VALİ ARSLANTAŞ KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASINA KATILDI

Burdur karayolu üzerinde Toprak Gidiş Geliş Bakı İstasyon Amirliği önünde şita lastiği uygulamasına katıldı. Burdur Valisi Ali Arslantaş birlikte Nahiye Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Uray Komutan Yardımcısı Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, Burdur Güven Müdürü Ümit Bitirik, Uyanık Alay Komutanı Güllabi Albay Mustafa Günder, Kenar Inanma Müdürü Özkan Büyükyılmaz ile Antalya – Burdur karayolu üzerinde Köşe Havza Trafik Fal İstasyon Amirliği önünde 1 Aralık’ta başlayan zorunlu şita lastiği uygulamasına katıldı. Ilbay Ali Arslantaş, Şita mevsimine girmiş bulunuyoruz. Sürücü ve araçların kış mevsimi boyunca adapte olmak zorunda oldukları kurallar bulunmaktadır. Bugün emniyet ekiplerimizin, jandarma ekiplerimizin ve vatandaşlarımızın kış tedbiri trafik kurallarına hangi kadar uydukları, ne kadar önemsedikleri durumunda almak istedik. Bu bundan sonra mürebbi bir program olacak dedi.

Ilbay Arslantaş, şevket teşkilatı namına vatandaşların canlarına ve mallarına helal gelmesin diye niteleyerek uğraştıklarını belirterek, Öncelikle araçların trafik kurallarına akıllıca olması gerekiyor, bakımlarının mamul olması, kış lastiklerinin takılmış olması gerekiyor. Bunun yanında gidiş geliş faaliyetlerinin devam edeceği yolların standartlara akla yatkın olması gerekiyor. Ancak ülkemizde sefer ve araç kaynaklı hatalar kazalarda yüzde 10’un da altında. Esas şoförlerin üstelik hazır olması gerekiyor. Yüzdelik 90’ın üzerinde sürücü hatasından kaynaklanan engebe oluyor. Uykusuz yola çıkmayacak, gidiş geliş kurallarına uyacak diye konuştu.

Burdur Valisi Mürtefi Arslantaş ve beraberindekiler, itimat ve güllabi ekiplerinin şita lastiği uygulaması teftiş ve kontrolüne katıldı. Ilbay Arslantaş, kış lastiği takan sürücülere kurallara uydukları üzere teşekkür etti. Yapılan denetimlerde kış lastiği takmayan sürücülere 1152 TL cezai uygulandı.

Share: