Vatandaşlar toplumsal konut projesi üzere başvuruda bulunuyor

Sakarya, Karabük, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kocaeli’de vatandaşlar, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı içtimai ev projesine müracaat yapıyor.

“Cumhuriyet Tarihinin En Şişman Toplumsal Konut Projesi” diye niteleyerek nitelenen ve adı “İlk Evim, İlk İş Yerim” olarak belirlenen kampanyaya başvurular, e-Kerem’in beraberinde proje ilindeki Ekincilik Bankası ve Umum Bankasının mezun şubeleri eliyle birlikte yapılabiliyor.

Bu kapsamda sabah saatlerinden itibaren evraklarıyla bankalara gelen vatandaşlar, projeye başvurularını gerçekleştirdi.

Bankalar marifetiyle yapılacak başvurular, 14 Ilkgüz-31 Teşrinievvel 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Şevket başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

Sakarya’dahi vatandaşlar, Adapazarı, Hendek, Arifiye, Kocaali, Ferizli ve Taraklı’dahi düz yazı edilecek toplam 2 bin 750 hane amacıyla vezneci şubelerine geldi.

Proje kapsamında minval ile 6 ilçede 902 hane yapılması planlanan Bolu’dan projeye başvuran vatandaşlardan Salt Belirti, AA muhabirine, zor olduğunu ve yıllardır karı sahibi olamadığını söyledi.

Kirada oturduğunu tamlayan Ilinek, “İnşallah ev sahibi oluruz. Cenabıhak herkese talih etsin, temennimiz odur.” dedi.

Projeye 700 hane yapılacak Karabük’ten başvuran Muhammet Kayaç birlikte projeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Yetkililere teşekkür fail Kayaç, “Bu güre yaşımda ocak hayalimi gerçekleştireceğim. Evi, Karabük’ten alacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Adem Muhtelit ise kiraların erdemli olduğunu aktararak, Eskipazar ilçesinden ocak kabul etmek istediğini kaydetti.

Öte yandan 5 bin 200 bölük yapılacak Kocaeli’den, 1100 basamak mensur edilecek Düzce’den, 1450 konut kontenjanı ayrılan Zonguldak’tan ve 550 ev yapılacak Bartın’dan vatandaşlar projeye müracaat ediyor.Share: