YANLIŞSIZ Parti’li Özhaseki Kayseri’de konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz.” dedi.

Özhaseki, 35. Cömertlik Haftası etkinlikleri kapsamında Kayseri Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KESOB) yoluyla Bünyan ilçesinde tarihi Hükümdar Hanı’nda düzenlenen şed kuşanma ve “yılın ahisi” seçilen Selahattin Koca’ya kaftan giydirilmesi törenine katıldı.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, Türk İslam coğrafyasının merkezi olan Rum’nun tapu senedi mesabesinde olan tarihi eser içerisinde ahilik şed abluka merasimi yapılmasının anlam taşıdığını söyledi.

Ahi Evran Veli’nin Anadolu esnafı üzere balaban olduğuna değinen Özhaseki, Kayseri’nin bile ticaret şehri kimliği ile öne çıktığını vurguladı.

Kayseri’nin hayırseverlik üstüne zirvede olduğuna değinen Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bundan eksiksiz 27 yıl kadar evvel Cenabıhak razı olsun sizler bu yok yoksul kardeşinizi belediye reisi adına seçtiniz. 21 sene savaş ettim. Demin üstelik yeni kardeşlerimiz, arkadaşlarımız aynı mücadeleyi bitmeme ettiriyor. O günden bu tarafa doğruluk üzerine, sağlık üstüne, faydalı ne varsa, dobra hangi varsa kapıyı açalım, ölümlülük hangi varsa kapıyı kapatalım düsturuyla akıntı ettiğimiz içindir ki Kayseri bugün ayrımsız bambaşka şehir olmuştur. Başladığımızda pekâlâ ayrımsız Kayseri’birlikte oturduğumuzu sistem biliyordur. Burada kâin herkesin az çok yaşı yeter. Mafyaların şehri bölüştüğü, iki tarafta sağlıklı ve sol mafyanın küs ettiği, arada abilerin çıktığı, şehremaneti ihalelerinin tamamının bu adamlar yoluyla alınıp satıldığı, işe başlayacak müteahhitlerin birlikte başına geçilip ‘şu parayı ver, yoksa bak karışmayız’ denildiği ortamlardan, şehremaneti parklarının bu adamlar vasıtasıyla işgalinin olduğu ortamlardan, hizmet üretilemeyen, medyun belediyelerden zaman Allah’a çokça Paris’le yarışacak bire bir şehirle cebin karşıyayız.”

Bu başarının altında emek ve gayretin olduğunu dile getiren Özhaseki, “Demincek 25-30 yıl geriye akilane tıpkı bakın. Sizler bu işi işleyen arkadaşlarımız arasında ayrımsız kavgaya rastladınız mı, yararlı. Bizim derdimiz kendimiz değil, şahsımız değil, şehrin menfaatleri, milletin menfaatleri. Ümmetin derdi bizim derdimiz. Arada tartışabiliriz, konuşabiliriz ama nihayetinde doğruyu bulup onu tahsis etmek amacıyla de himmet ederiz. Doğrusu başarının sırrı ikidir. Birisi gani niyettir. Seçme aha gani niyettir. İkincisi bile fedakarlıkla çalışmaktır.” ifadelerini kullandı.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise Ahi Evran Veli’nin yaşadığı Kayseri’nin, ayrımsız nevi memleketi olduğunu söyledi.

Ahilik kutlamalarının Kayseri’ye haddinden fazla yakıştığını vurgulayan Çiçek, kentte aynı turizm ve kültürel seferberliği başlatıldığını anlattı.

Çiçek, Kayseri’deki bilcümle değerlerin turizme kazandırılacağını ve bunun için canla başla çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Share: