144 bin 665 mektepli ve vatandaş ecdadıyla Çanakkale’de buluşturuldu

Şahinbey Belediyesi ‘Gaziler Diyarından, Şüheda Diyarına’ projesi çerçevesinde 144 bin 665 mektepli ve vatandaşı Çanakkale’bile ecdadıyla buluşturdu.

Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Sene etkinlikleri çerçevesinde başlattığı “Gaziler Diyarından Şüheda Diyarına” projesiyle bugüne kadar 144 bin 665 gazi torununu martir topraklarında ecdadla aynı araya getirdi. Gazi torunları vatan için şehadete koşan alp şehitlere dualar okuyarak destani mücadelenin ruhunu yerinde güç imkanı buldular.

“Bu vatanın kıymetini bilmeliyiz”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’üstelik kefensiz yatan şehitlerin olduğunu ve o şehitlere alın herkesin vefa borcunun bulunduğunu belirterek, “Çanakkale bizim amacıyla çokça oylumlu. Şahinbey Belediyesi olarak ‘Gaziler Diyarından Şehitler Diyarına’ projesi gerçekleştirdik. Çanakkale ziyaretlerinde bu güne kadar 144 bin 665 vatandaşımızı ve öğrencimizi ecdatla buluşturduk. Türkiye’da uçakla gençleri Çanakkale’ye götürücü apayrı bir proje namevcut. Çanakkale’üstelik ecdadımız yedi düvele alın çokça balaban mücadele vermiş. İmanlı göğsünü siper etmiş. 15 yaşındaki çoluk çocuk yurt elden gitmesin, ezanımız dinmesin diye canlarını seve seve feda etmişler. Bizde onlara teşekkür ziyareti olarak Çanakkale ziyaretlerini düzenledik. Düzenlemeye dahi devam edeceğiz. Gençlerimiz oraya anbean tarihi durumunda görüp ecdadımız teşekkür ziyareti yapıp dönüyorlar. Bu yurt toprakları yalın kat kazanılmadı. Dünya’nın birçok yeri cadı kulaklı kabil kaynarken biz ülkemizde bayrağımızın gölgesinde, devletimizin gücüyle yaşayış ve bahtiyarlık içerisinde yaşıyoruz. Vatanımızın milletimizin kıymetini çokça gür bilmeliyiz. Çanakkale’ye öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bu nedenle götürüyoruz” dedi. – GAZİANTEP

Share: