8 yaşındaki yavru, ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla 1 yıldır biriktirdiği parayı depremzedeler için bağışladı

8 yaşındaki yavru, ihtiyaçlarını bastırmak amacıyla 1 yıldır biriktirdiği parayı depremzedeler üzere bağışladı

MARDİN – Mardin’in Mazıdağı ilçesinde 8 yaşındaki ayrımsız bala, kısaca 1 yıldır para biriktirdiği kumbarasını sarsıntı için açtı. Depremzedelerin yarasına ayrımsız nebze çare görünmek isteyen yavru kumbarasındaki bin 100 TL’yi bağışladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen depremzedeler için mehabet ilkin başlamak için vatandaşlar müzaheret seferberliği başlattı. Mardin’in Mazıdağı ilçesinde dahi 3’üncü sınıfa giden 8 yaşındaki Hamit Açılan bile ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 1 yıldır servet biriktirdiği kumbarasını yer sarsıntısı üzere açtı. 8 yaşındaki Hamit Açılan depremzedeler amacıyla kumbarasında biriktirdiği bin 100 TL’yi ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyası çerçevesinde AFAD’a bağışladı. Dürü sonrası kumbarasında dünyalık biriktirmeye devam edeceğini söyleyen Açılan, Türkiye’nin ilerleyen zamanlarda yaşayacağı muhtemel aynı afette yine birlikte bergüzar yapacağını dile getirdi.

“Tıpkı henüz zelzele olursa tıpkı henüz bağışlayacağım “

İleride kendini kimseye kadın etmemek ve ihtiyaçlarını bloke etmek amacıyla kumbarasında tahminî 1 yıldır para biriktirdiğini ifade fail Açılan, “Ülkemizde şişman ayrımsız yer sarsıntısı oldu, bu nedenle depremzedeler üzere ayrımsız nebze fayda olsun diye kumbaramı açtım ve kumbaramdaki bilcümle parayı depremzedelere bağışladım. Bağıştan bilahare üstelik kumbaramda dünyalık biriktirmeye bitmeme edeceğim, ülkemizde katıksız afet olursa tekrardan bağışlayacağım. İnşallah ülkemizde tıpkısı henüz böyle şişman tıpkı deprem olanaksız” dedi.

“Çocuğum kumbarasındaki paraları affetmek istedi, biz bile el ayak olduk”

Ata Hazar Açılan, çocuğunun parasını depremzedeler için bağışlamak istediğini ve ona el göl ayağı olmak istediklerini söyledi. Açılan, “Çocuklarımıza ongun benzeri gelecek bırakabilmek üzere çalışıyoruz. Çocuklarımızı da bu doğrultuda eğitmeye çalışıyoruz. Bu hikmetle para biriktirim konusuna girdik. İlerleyen yaşamında lise yahut üniversite eğitimi sürecinde öz ihtiyaçlarını karşılaması bakımından ve bize kadın olmadan kişi parasıyla namına bire bir şeyle yapabilme halis güvenine cemaat olabilmesini istedik ve bu yolla çocuğum parasını biriktirmeye başladı. Malumunuz 6 Gücük Ay tarihinde ülkemizi balaban tıpkısı tabii kıyamet olan zelzele vurdu ve maatteessüf kim binlerce insanımızı kaybettik. Bunun dışında bile binlerce insanımız birlikte dışarıda kaldı. Tığ da yaşanan durumu gördük, içimiz acıdı. Bu yüzden hem ben hem bile oğlum ile yaptığımız yardımlar elan devam bile edecek. Oğlumun benzeri yıldır kumbarasında biriktirdiği parasını depremzedeler amacıyla affeylemek istediğini dile getirdi, biz dahi bu konuda ona halk göl ayağı olduk ve böyle benzeri yardımda düşmek istedik. Çocuğum kumbarasındaki paraları ‘Türkiye Biricik Yürek’ kampanyası kapsamında depremzedeler amacıyla AFAD’a göndererek bağışlayacak” diye niteleyerek konuştu.

Share: