‘Aile okulu’ projesi kapsamında 10 bin aileye eğitim verildi

‘Eş okulu’ projesi kapsamında 10 bin aileye yetişek verildi

DENİZLİ – Milli Terbiye Bakanlığınca ailelerin değişik eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla başlatılan ‘Aile okulu’ projesiyle bugüne kadar Denizli’üstelik 10 binin üstünde aileye terbiye verildi.

12 Ağustos 2022 tarihinde Milli Terbiye Bakanlığınca yapılan ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın katıldığı açılış töreniyle 81 ile yaygınlaştırılan proje ilimizde da 19 ilçede halk eğitimi merkezlerince uygulanmaya başladı. Familya Okulu projesi toplumsal ustalık, aile içi iletişim yönetimi ve canlı bildirişim, uygulayım bilimi kullanımı, sağtöresel iş, stres yönetimi, dimdik beslenme, mekân, ilk yardım gibi değişik konulardaki eğitimlerle aileleri çok cepheli adına destekliyor. Ahali Eğitimi Merkezleri aracılığı ile meslek bünyelerinde hafta arası ya da hafta sonu on temel başlıkta 44 saat adına verilen eğitimlerle ailelerimizin yapısı çok boyutlu adına destekleniyor ve böylelikle familya içi bildirişim çokça daha tüvana kuzuluk geliyor.

Merkezkefendi Gazi İlkokulu’nda Sülale Okulu eğitimleri veren meslek öğretmenlerinden Medine Demirkapı; “Bakanlığımız eliyle geliştirilen Aile Okulu projesi çerçevesinde eğitimler veriyoruz. Eğitimlere katılan velilerimizden çokça müspet dönüşler aldık. Eğitimlere katılım ve ilginin dip düzeyde devam ediyor” dedi.

Sülale Okulu eğitimlerine katılan veliler ise hazırlanan proje için Milli Terbiye Bakanlığı ile eğitimleri veren öğretmenlere teşekkürname etti.

Share: