Altınordu’da üreticilere 100 bin sayı koz fidanı

Ordu’nun Altınordu Belediyesi aracılığıyla üreticilere 100 bin sayı koz fidanı dağıtımına başlandı.

Altınordu Belediyesi Zirai Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde ölçülü proje ile bölgenin abuhava ve coğrafi koşullarına uygun olan türlerden seçilen ceviz fidanları üreticilere mahallelerinde teyit ediliyor. Sabık yıl sene 100 bin ücretsiz ceviz fidanını toprakla buluşturan Altınordu Belediyesi, vatandaşlardan mevrut rica doğrultusunda bu sene da üreticilere 100 bin nüsha ceviz dağıtımı gerçekleştiriyor. Ekipler eliyle üreticilere antrparantez kılgılı eğitimler üstelik veriliyor.

Proje karşı bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Fazla Tören, şehirde tarımsal üretimin gelişerek çeşitlendirilmesi ve temelli aynı bol bolamat düzeyine ulaşılması amacıyla üreticilere destekelrinin sürdüğünü söyledi. Komutan Tören, “Çevresel sürdürülebilirlik, sürdürülebilir istihsal ve sürdürülebilir kalkınma esas felsefemizi oluşturmaktadır. Geçtiğimiz sene 100 bin koz fidanını üreticilerimize dağıtmıştık. Proje ansız dönüşleri ve aldığımız yoğun dilek doğrultusunda bu sene 100 bin ücretsiz koz fidanı elan üreticilerimize dağıtıyoruz. Ekiplerimiz mahalle mahalle ceviz fidanı dağıtımlarını sürdürüyor. Öteden beri yapmaya gayret ettiğimiz öz, kalkınırken mahfazalı şehir ilkesiyle kasaba ile eğlenceli benzeri metotla şehrimizin üretimden mevrut gücünü ortaya çıkarmaktır” dedi.

Teslim aldıkları fidanları toprakla buluşturan üreticiler, destekleri için Altınordu Belediye Reisi Fazla Tören’e teşekkürname ettiler. – CIVIL CIVIL

Share: