Ambulans uçakla 2 hastanın nakli gerçekleştirildi

Esenlik Bakanlığına ilişkin cankurtaran tayyare, his rahatsızlığı zımnında önce tedavisi Ankara’bile yapılan hastayı Rize’ye, Rize’de kalp aksesi sonucu düşünce hasarı oluşan hastayı ise doğacak tedavisi üzere İstanbul’a ulaştırdı.

Rize Afiyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya bakarak, Keyif Bakanlığına ilgili ambulans tayyare ile iki hasta nakli gerçekleştirildi.

Kalp rahatsızlığı mevcut ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde ilk tedavisi yapılan erkek tutkun, tedavisinin devamı için Ankara’dan havalanan cankurtaran uçakla Rize-Artvin Havalimanı’na getirildi.

77 yaşındaki parasız, burada hazır bekletilen ambulansla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesi kardiyoloji bölümüne nakledildi.

Kalp krizi sonrası gelişen beyin hasarı nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesi ağır hizmet ünitesinde tedavisi tamamlanan 39 yaşındaki erkek marazlı, ambulansla Rize-Artvin Havalimanı’na, buradan üstelik Keyif Bakanlığının ambulans uçağıyla gelecek tedavisi yapılması üzere İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesine gönderildi.

Share: