Antalyaspor Matbuat Sözcüsü Adnan Başbuğ: Maçlarımıza toy hakem verilmesin

Fraport TAV Antalyaspor Basın Sözcüsü Adnan Komutan, “Pozisyonda oyuncumuzla rakip oyuncunun alakası bulunmayan. Külliyen geçip gidiyor ve çarpışıyorlar. Sonrasında penaltı veriyor. Tığ MHK’dan, TFF’nin her ant arkasındayız. Bize lütfen toy hakem vermesinler” dedi.

Spor Dip Süper Lig’in 5’inci haftasında Fraport SEMEN Antalyaspor, sahasında Kasımpaşa’ya 2-0 kaybetti. Maçın ardından Fraport SEMEN Antalyaspor Basın Sözcüsü Adnan Komutan, açıklamalarda bulundu. Sabık hafta oynanan Gaziantep FK maçında birlikte yargıcı hatalarına maruz kaldıklarını tabir fail Adnan Başbuğ, “Bu hafta yapılan hatalar ortada, güzeşte hafta oyuncumuz Bünyamin Balcı’ya verilmeyen penaltı var. Luiz Adriano’nun golü var ve o bile nakız oluyor. Rakip gelip faul olmasına karşın golü veriliyor” diyerek konuştu.

“OYUNCUMUZUN KAFASININ DAĞILMASI MI GEREKİYOR”Yargıcı hatalarının devam ettiğini belirten Adnan Başbuğ, “Bu hafta üstelik görüldüğü için yargıcı hatalarının kuşkusuz olduğunu gördük. Herkes bunu bile söyleyecek. İlk yarıda Sam Larsson’a atık çifte doğrudan adına kafasına vuruluyor. Filhakika ikinci yarıda da oynayamadı. Adamın kafasının dağılması mı gerekiyor, anlayamıyorum. Bu adamın kafasının yarılması mı gerekiyor? Hakeza mi kırmızı anaç çıkacak?” şeklinde konuştu.”ACEMİ YARGICI VERİLMESİN”Maçta aleyhlerine sunulan ayrımsız ceza atışı olduğunu kaydeden Komutan, “Pozisyonda oyuncumuzla rakip oyuncunun alakası namevcut. Külliyen geçip gidiyor ve çarpışıyorlar. Sonrasında ceza vuruşu veriyor. Biz MHK’dan, TFF’nin herhangi bir antlaşma arkasındayız. Bize lütfen müptedi hakem vermesinler. Maçta Larsson’un pozisyonuna kırmızı iri verilseydi maç hakeza olmazdı. Lütfen bizi deneyim tahtası yapmasınlar. Sabık hafta oynadığımız Gaziantep FK maçının hakemi Suat Arslanboğa’ya bu hafta karşılaşma verilmedi. Bu hakeme de bakalım karşılaşma verecekler mi? Biz sınama tahtası değiliz. Bizim hakkımızı yemesinler” ifadelerini kullandı.”FREDY’E VERİLEN KIRMIZI BILGILI KOMEDİ”

Fredy’e sunulan al kartın güldürü olduğunu tamlayan Adnan Başbuğ, “Bu pozisyonda kuşkusuz al deneyli veriliyor anlamış değilim. Rakip yarı alanda olan benzeri hava. Zerrin kartla geçiştirilebilecek benzeri gidişat” şeklinde konuştu.Share: