Avukat Umur Saika Kimdir? Nereli, Birçok Yaşında, Evli mi?

Kamuoyunda patırtılı getirmiş davalar ile ismini duyduğumuz31 yaşındaki Avukat Işler Saika, kanuncu avukatlık stajını tamamladıktan sonradan Ankara Barosu bünyesinde avukat yerine özellikle Ceza Hukuku, İdare Hukuku ve Vazifeli ve Sıkı Düzen Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda bire bir haddinden fazla seminer ve konferansa katılmıştır.

Avukat Işler Saika

AVUKAT IŞLER YILDIRIM HAYATI

İlk ve ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamladıktan sonraları lise eğitimi Bursa Polis Kolejini kazanmıştır. Devamın de üniversite eğitimini üzere Polis Güçleri Akademisine başlamıştır. Polis Akademisinden 2011 yılında ayrılmıştır. 2013 yılında Çankaya Ahbaplık Fakültesinde eğitimine başlayan Umur Yıldırım 2016 yılında fakülteyi 3 yılda, başarı bursu ile erdemli onur öğrencisi adına dolaşma ikinciliği ile bitirmiştir. Ayrımsız sene Çankaya Darülfünun Içtimai Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalında tez çalışmalarına başlamıştır.

2017 yılında Ankara Barosu gözetiminde avukatlık mesleğine başlayan Saika, Kadim Ülfet ve Danışmanlık Bürosunu kurmuştur. Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Vazifeli ve Sıkı Hukuku, Erke ve Madencilik Hukuku, İmar Hukuku alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanlarda ulusal ve uluslararası dergi ve muhtelif gazetelerde bir nice yazısı olan Işler Saika, master tezini “HAGB’nin İdare Hukuku Bağlamında İncelenmesi ve Asayiş Soruşturması ve Belgelik Araştırması” konusunda yazmaktadır. Yürüttüğü davalar ülke ve dünyanın önde gelen gazetelerinde yayınlandı. Ayrımsız çok akademik çalışmaya bahis edildi. Bu kapsamda birçok siyasal ve seminerlerde konuşmacı kendisine kayran almıştır.

Kıvılcım Çet, Aleyna Çakırdoğan, Esra Hankulu davaları kadınların adalet arayışını ve ülkedeki kadın cinayetlerinin önlenmesinde ve eş dayanışmasının önemini simgeleyen ayrımsız sav haline geldi. Bu davalarda mağdur vekilliği üstenen Av. Umur Sebep avrat ve çocuk hakları konusunda simge haline geldi. Aynı dönüm noktası olan Yalın Çet davasının avukatlarından Umur Sebep, SU Delegasyon Başkanı Sefirikebir Christian Berger’e ile eş cinayetleri üstüne ülfet gerçekleştirmiştir. BBC, New York Times, France24, Sputnik News, Daily Mirror ve UMUM Cezire kabilinden ayrımsız çok milel arası gazeteye röportaj vermiştir.

Saika’ın “Avukat Umur Saika” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Özellikle avrat ve yavru hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında majör kurum oynamaktadır. Akıbet olarak Kadim Ünsiyet ve Danışmanlık ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den aşkın ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

ŞULE ÇET DAVASINDA HANGI OLMUŞTU?

Üniversite öğrencisi Sıcaklık Çet’in karanlık ölümüyle ilişik davada sanık Çağatay Aksu müebbet + 12 sene 6 ay mahbes cezasıyla ve diğer sanık Sert Akand ise 18 sene 9 kamer mapus cezasıyla cezalandırıldı.Mahkemeye göre Çet, tecavüze uğradı ve düşünülerek öldürüldü.

ALEYNA ÇAKIR DAVASINDA NE OLMUŞTU?

Aleyna Çakır adına aşina 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün kelle şüphelisi Ümitcan Akla Yatkın, “ev dokunulmazlığını ihlal”, “yıldırma” “şahsi verileri hukuka hilaf ele geçirme” ve “enformatik sistemine yöntemsiz giriş” suçlarından 4 yıl 10 ay mahbes cezası aldı.Mahkeme Makul’a ölçüm indirimi uygulamadı.

Ölümüne ilişkin dosyanın ise halen soruşturması bitmeme etmektedir.

ESRA HANKULUDAVASINDA NE DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

Aleyna Şarap namına bildik 21 yaşındaki Sema Esen’in ölümünün kelle şüphelisi Ümitcan Akıllıca, Ankara’de evinde ölü bulunan 25 yaşındaki Esra Hankulu ile ilişik tutuklu yargılandığı davada, ‘neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama’ suçundan 10 yıl kodes cezası aldı. Değişmeyen istinafa taşındı. Halen dosya bitmeme etmektedir.

EYMEN SADIK DURAK DAVASINDA HANGI KARAR VERİLMİŞTİ?

İzmir’de 4,5 yaşındaki Eymen Merbut Durak’ın öldürülmesi davasında sanıkların cezaları anlaşılan oldu. Mine Durak ve Serkan Erçetin, ağırlaştırılmış müebbet ve 37’er yıl cezaya çarptırıldılar.

ALİ RIZA GÜLTEKİN DAVASINDA HANGI DEĞIŞMEYEN VERİLMİŞTİ?

İstanbul Beşiktaş’ta iş adamı Mürtefi Rağbet Gültekin’in öldürülmesine ilişkin davada murafaa, 1 sanığın müebbet mapus cezasıyla, 2 sanığın ise müebbet mapushane cezasına indirim uygulayarak 10’ar yıl delik cezasıyla cezalandırılmalarına hükmetti. 2 sinsice sanık için ise dosyaları ayırdı.

IŞLER YILDIRIM’IN IÇTIMAI MEDYA HESAPÇI VAR MI?

Saika’ın “Avukat Işler Sebep” isimli twitter ve instagram hesabı bulunmaktadır. Hele eş ve çocuk hakları üzerine paylaşımları kişilerin farkındalık kazanmasında büyük cafcaf oynamaktadır. Sonuç namına Bayrı Ahbaplık ve Müşavirlik ismiyle açtığı www.kadimhukuk.com.tr sitesinde 1000’den çok ülfet yazısıyla hukukçu ve vatandaşları bilgilendirmektedir.

Share: