Ordu’da helikopter ile gidiş geliş denetimi

Kalabalık’da uyanık ve itimat birimleri kolektif helikopter ile trafik denetimi gerçekleştirdi.

Kalaba İl Açıkgöz Komutanlığı ile Cıvıl Cıvıl İl Güven Müdürlüğü eliyle Ordu- Giresun oran sahil karayolu ve Altınordu-Ulubey karayolu üzerinde gidiş geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması, sürücülerde algılanan yakalanma riski duygusunun daim ve kayırıcı düzeyde tutulabilmesi amacıyla helikopter ile açıktan trafik denetimi yapıldı.

Yapılan denetimlerde iyi şeritte veya bankette yakışıksız durumda bekleyen, aksi şerit kullanan, kilolu şerit muhavvil, yanlış sollama ve andıran strateji işleyen, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında vakfe ve park fail çevirici sürücüleri kontrol noktalarında memur gidiş geliş jandarması timleri ve trafik polisi ekiplerine bildirildi. Aplikasyon noktalarında durdurulan sürücülere, hız kurallarına uyulması, inanma kemeri takılmasının önemi, durum halinde el telefonu kullanmanın sakıncaları ile umumi gidiş geliş kuralları karşı lazım tembihat ve bilgilendirmeler yapıldı.

Kalabalık İl Cingöz Komutanlığından yapılan açıklamada gidiş geliş güvenliğinin sağlanmasına yönelik helikopter ve dron ile havadan yapılan trafik denetimlerine önümüzdeki dönemde bile devam edileceği belirtildi. – CIVIL CIVIL

Share: