Balıkesir, depremzedeleri bağrına bastı

Balıkesir, depremzedeleri bağrına bastı

BALIKESİR Tonlarca müzaheret malzemesi iş makinesi ve görevliyi zelzele bölgesine atıf fail Balıkesir, şimdi dahi 2 bine andıran depremzedeyi otel, misafirhane, gönüllü evi ve akraba evlerinde ağırlıyor.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli meydana mevrut depremlerin peşi sıra bölgedeki 10 el üzere seferberlik ilan fail Balıkesir, demin dahi depremzedelere kapılarını açtı. Köpekli Yıldız Taharri Istirdat Birliği, yardım malzemeleriyle kırcı 500 TIR’ı, 572 personeli, 300 aksiyon makinesi ve ustalık ara bulucu ile deprem bölgesinde kıç basmadık düz bırakmayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tıpkı yandan yardımlarına bitmeme ederken bir yandan dahi otobüslerle Balıkesir’e depremzedeleri transferini sağlıyor.

Tüm ihtiyaçları karşılanıyor

Balıkesir’e otobüslerle mevrut depremzedeler ilk yerine Balıkesir Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde kurulan Facia Gezi Eş Güdüm Merkezi’ne geliyor. Özlük imkanlarıyla evet da otobüslerle Balıkesir’e gelen depremzedeler; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, AFAD, Kızılay, STK’lar ve gönüllüler marifetiyle Hayat Yaşam Merkezi’ndeki oluşturulan Ücretsiz Giyim Bankası’ndan deva, giysi, ivedili gıda kadar ihtiyaçlarını realizasyon ediyor. İşlemleri tamamlanan depremzedelerin ekipler vasıtasıyla konaklayacakları noktalara ulaşımları sağlanıyor.

Adıyaman, Malatya, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş’tan otobüslerle ve kişi imkanlarıyla 2 bine andıran depremzede esas ihtiyaçları karşılanarak otel, misafirhane, gönüllü evi ve akraba evlerine yerleştirildi. Halen bölgeden Balıkesir’e depremzedelerin intikali bitmeme ediyor.

Share: